Version:
Dziś 26 września 2017 r.

Kronika 2017

Pełny tekst kroniki znajduje się w załączniku PDF i jest uzupełniany raz w miesiącu

Pliki do pobrania

 

17 września 2017 

Dwanaścioro dzieci skorzystało z zaproszenia na katechezę, która będzie prowadzona w kościele, dla dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię św. Dziś utrwalaliśmy sobie trudne słowo „uobecnienie”. 

 

16-17 września 2017 

Na obydwu Mszach św. po polsku zachowaliśmy chwilę milczenia dla uczczenia ofiar sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku.   

 

16 września 2017 

W kościele odbyło się spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii  w roku 2019. Wstępnie zapisano 22 dzieci. Rodzice mają jeden tydzień na refleksję czy są w stanie wypełnić wymagania jakie stawia nasza parafia. Kolejne spotkanie odbędzie się 23 września, a  katecheza rozpocznie się 7 października.

 

15 września 2017 

Nasz kościół odwiedził ks. Bashar Al.-Shamany, iracki mnich z Syryjsko-Prawosławnego Kościoła Antiocheńskiego, który w listopadzie tego roku będzie przewodniczył liturgii małżeństwa w naszym kościele. 

  

13 września 2017 

W duchu zawierzenia Najświętszej Maryi Panny, także dzisiaj, w rocznicę piątego objawienia Maryi w Fatimie, odmówiliśmy modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem w  intencji pokoju na świecie i nawrócenia Rosji. 

 

12 września 2017 

334. rocznicę odsieczy wiedeńskiej zaznaczyliśmy w naszej wspólnocie przez odprawienie Mszy św. wspomnienia Imienia Najświętszej Maryi Panny. Przed Mszą św. nasza międzynarodowa wspólnota została poinformowana o zwycięstwie króla Jana II Sobieskiego na muzułmańskim agresorem. 

 

10 września 2017  

Przyjechali do nas Domingo i Eileen Marquez z Nowego Meksyku, którzy pragną na miejscu zapoznać się ze zniszczeniami spowodowanymi przez huragan Harvey i zorganizować pomoc dla najbardziej poszkodowanych. Nasi goście przedstawili się na zakończenie Mszy św. a potem odbyło się spotkanie w bibliotece parafialnej. W tym samym czasie odbywał się piknik zorganizowany przez nauczycieli naszej szkoły, którego dochód został przeznaczony na potrzeby poszkodowanych przez huragan. 

 

Dzisiejsza niedziela została nazwana niedzielą katechetyczną, w związku ze ogólnym zebraniem rodziców na temat katechezy, która będzie prowadzona w kościele dla osób, które przyjęły sakrament bierzmowania, komunii św., a także dzieci, które rozpoczną przygotowanie do przyjęcia Pierwszej Komunii św. w roku 2019. Tych ostatnich zgłosiło się aż dwadzieścioro dwoje! 

 

W naszej parafii – podobnie jak we wszystkich kościołach w USA - przeprowadzono zbiórkę pieniędzy dla ofiar huraganu Harvey. Zebraliśmy $1,830.00. Ponadto zgromadziliśmy już $3,300 na parafialnym funduszu pomocy. 

 

9 września 2017  

Z dwutygodniowym opóźnieniem zainaugurowaliśmy dzisiaj nowy rok szkolny w Szkole im. Mikołaja Kopernika. Msza św. rozpoczęła się od hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź. Kazanie było poświęcone misji Towarzystwa Chrystusowego, które wczoraj obchodziło 85. rocznicę powstania.  Natomiast podczas spotkania z rodzicami powołano się na spostrzeżenia Filipa Witkowskiego dotyczące szkół sobotnich. Zarówno na porannej jak i wieczornej Mszy św. śpiewaliśmy  błagalne Suplikacje, prosząc Boga o ratunek dla mieszkańców Karaibów i Florydy, ciężko doświadczonych huraganem Irma. Święty Boże, Święty Mocny, Święty a Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami! 

 

7 września 2017 

Kiedy w Teksasie trwała noc adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji ofiar huraganu Harvey, także w naszym kościele odbyła się Godzina Święta, przygotowana przez Milicję Niepokalanej. 

  

3 września 2017 

W Stanach Zjednoczonych obchodzono dziś Narodowy Dzień Modlitw w intencji Ofiar Huraganu Harvey. 

 

Czy zostałeś zalany/zalana?  To pytanie, którym się dzisiaj witaliśmy, żegnaliśmy, i które było obecne we wszystkich rozmowach po Mszy św. Dzięki Bogu większość rodzin przeżyła huragan bez szwanku. Na zakończenie Mszy św. podano szereg informacji na temat ścieżki pomocy, na którą powinni wejść poszkodowani. Parafia zebrała do tej pory $700 na pomoc dla poszkodowanych. 

 

2 września 2017  

Poranna Msza św. ku czci Matki Bożej miała specjalną oprawę. W kościele paliło się kadzidło a przed Mszą zgłosiło się dwóch ministrantów Rafael i Patricio, uczniowie Western Academy. Podczas wspólnej modlitwy polecaliśmy Bogu ofiary huraganu Harvey. 

 

Prezydent Donald Trump złożył dziś już drugą  w ciągu kilku dni, wizytę w Teksasie, tym razem odwiedził Houston, wielokrotnie dziękując wszystkim zaangażowanym w  pomoc ofiarom huraganu.

  

1 września 2017 

Po raz pierwszy w tych dniach Msza św. o godz. 7:00 PM została odprawiona w zupełnej samotności (sine populo). Była ofiarowana w intencji Polski, która obchodzi doniosłe rocznice. Wczoraj minęła 37. rocznica podpisania porozumień sierpniowych w Gdańsku, także 35. rocznica zbrodni lubińskiej (gdzie w roku 1982  ZOMO zastrzeliło trzech demonstrantów). Dziś natomiast 78. rocznica napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę.  

 

Pezydent Donal Trump ogłosił niedzielę, 3 września, Narodowym Dniem Modlitwy za Ofiary Hraganu Harvey.

 

31 sierpnia 2017 

Natura, na którą z taką trwogą spoglądamy od kilku dni, potrafi także rozradować oko obserwatora. Obecnie w momencie, gdy kapłan udaje się w procesji przed ołtarz na rozpoczęcie Mszy św., Krzyż Chrystusa w głównym ołtarzu jest rozświetlony kolorową aureolą... Dziś także mogliśmy się cieszyć jeszcze większą frekwencją, głównie bardzo młodych ludzi. Ponieważ niektóre kościoły w okolicy są wciąż zamknięte, ogłoszono, że w naszym kościele będą odprawione dodatkowe Msze w piątek o godz. 8:00 AM i w sobotę o 10:30 AM. 

 

30 sierpnia 2017 

Dziś po raz pierwszy nie trzeba było używać kurtek przeciwdeszczowych ani parasoli. Cała płyta parkingu była sucha, co znaczy, że deszcz nie padał całą  noc. W porannej  Mszy wzięło udział ponad 30 osób. Niestety na przyszły tydzień są zapowiadane nowe, obfite opady deszczu. 

 

29 sierpnia 2017  

Raz jeszcze nasz kościół stał się miejscem modlitwy dla pragnących tego mieszkańców Houston. Na porannej Mszy zgromadziło się 18 osób. Także dzisiaj modliliśmy się o ratunek dla Teksasu i dobrą, bezdeszczową  pogodę. 

 

Wśród  wiadomości agencji prasowych na temat sytuacji w Teksasie znalazło się zdjęcie naszego parafianina, Rafała Zielińskiego, który dołączył do wolontariuszy pomagających w ratunku ludzi uwięzionych przez powódź w domach. Gratulujemy i dziękujemy! 

 

Po godz. 11:00 AM Air Force One z prezydentem Donaldem Trumpem wylądował na lotniku w Corpus Christi. Obydwa lotniska Houston są nieczynne. Prezydent Trump chce osobiście zapoznać się z sytuacją w naszym stanie. 

 

O godz. 5:13 PM zza chmur wyszło słońce i świeciło aż do zachodu. 

 

Mayor Sylvester Turner wprowadził w Houston na czas nieokreślony, godzinę policyjną, która obowiązuje od 10:00 PM do 5:00 PM. W tym czasie nie wolno używać pojazdów.  To posunięcie ma zapobiec fali zbrojnych napadów ludzi, którzy tragedię Houston wykorzystują do osobistego wzbogacenia. 

 

28 sierpnia 2017 

Dzięki Bogu, poniedziałek był kolejnym dniem nieprzerwanej służby Bogu w  naszym kościele. W porannej Mszy św. – ofiarowanej w intencji mieszkańców Teksasu – wzięło udział 15 osób. Wszyscy mocno przemoczeni. Dziś czeka nas rekordowa ilość opadów deszczu. Kyrie eleison!

  

Po południu dokonano przeglądu sytuacji wokół naszego kościoła, a więc ulic Oak Tree Drive. Long Point, Blalock i Neunens. Wszędzie system kanalizacyjny działał bez przeszkód i w związku z tym nigdzie nie stwierdzono podtopień. To dobra wiadomość, bo do dziś w Houston spadły 3 stopy deszczu.

  

27 sierpnia 2017  

Po trwających niemal całą noc silnych opadach deszczu, o godz. 7:00 AM ks. proboszcz dokonał oględzin naszego campusa. Okazało się, że tylko w okolicach plebanii zebrała się woda z powodu zatkanej przez orzechy i liście kratki ściekowej. Po jej oczyszczeniu woda zeszła. Nigdzie indziej nie odnotowano podtopień, stąd jak zwykle w niedzielę o godz. 7:30 AM zostały otworzone bramy a potem kościół. Byliśmy gotowi do służby Bożej. Nawet kilka osób skorzystało z sakramentu pokuty. Żadna z Mszy nie została odprawiona sine populo. Na Mszy św. o godz. 9:00 AM było 13 osób a o 11:00 AM w liturgii wzięło udział dwóch Amerykanów. Obydwie Msze św. zostały odprawione z prośbą o ratunek dla mieszkańców Teksasu.  

 

Po południu zatelefonowała do nas pani Dorota Andraka, Prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce, wyrażając swój żal i solidarność z naszą wspólnotą a zwłaszcza ze Szkołą im.  Mikołaja Kopernika. 

 

26 sierpnia 2017  

Na prośbę rodziny Caranti o godz. 10:30 AM została odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Teksasu, którzy zmagają się z katastrofalnym huraganem Harvey. Na wspólną modlitwę przybyło około 30 osób. Po zakończeniu wystawiono Najświętszy Sakrament na trwającą 1 godz. i 15 minut adorację.  Kyrie eleison!

  

Na zakończenie wieczornej Mszy św. zaśpiewaliśmy Suplikacje, prosząc Boga o uchronienie nas od klęski powodzi! 

 

25 sierpnia 2017

Wieczorem Teksas został uderzony przez huragan Harvey, który został zakwalifikowany jako huragan czwartego stopnia. W pierwszych godzinach najbardziej ucierpiała dziesięciotysięczna miejscowość Rockport, na wschód od Corpus Christi. W związku z zapowiedzią potężnych opadów deszczu, odwołaliśmy planowane na jutro rozpoczęcie roku szkolnego w szkole im. Mikołaja Kopernika.  

 

19 sierpnia 2017  

Przez cały dzień w kościele paliła się świeca z Fatimy przypominając wiernym o rocznicy kolejnego objawienia w Fatimie.  

 

18 sierpnia 2017  

W przededniu rocznicy sierpniowych objawień w Fatimie (w sierpniu Maryja ukazała się 19, gdyż dzieci były aresztowane), spotkaliśmy się na wspólnej Mszy św. i różańcu o pokój na świecie i nawrócenie Rosji, odmawianym przed Najświętszym Sakramentem.  

 

15 sierpnia 2017 

Maluteńka grupa kilkunastu osób wzięła udział we Mszy św. uroczystości Wniebowzięcia najświętszej Maryi Panny. Aż trudno uwierzyć, że naród  uznawany za najbardziej maryjny na świecie mógł  tak demonstracyjnie zapomnieć o Jej wielkim  święcie? 

 

14 sierpnia 2017 

Rano opuścił naszą parafię ks. Bogusław Migut. Zostawił bardzo miłe wspomnienia, zwłaszcza bardzo inspirujących homilii. Dziękujemy! 

 

Z dwudziesto dwu godzinnym opóźnieniem powrócił dziś do parafii ks. proboszcz. Tym razem znana wszystkim niemiecka solidność okazała się fikcją. Niemieckie linie lotnicze Lufthansa doprowadziły do gigantycznego opóźnienia. 

 

Jedenaście osób uczestniczyło w vigil Mass uroczystości Wniebowzięcia Matki Najświętszej. 

 

6 sierpnia 2017 

W drugą rocznicę zaprzysiężenia Prezydenta Andrzeja Dudy, dziś została odprawiona Msza św. w jego intencji. 

 

22-23 lipca 2017 

Jak zwykle w pobliżu liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa po wszystkich Mszach św. święciliśmy dzisiaj pojazdy, wypraszając bezpieczeństwo dla wszystkich kierowców. 

 

16 lipca 2017 

Podczas Mszy św. pożegnaliśmy Melanię Berłowską, która zdecydowała się powrócić do Polski. Życzymy jej wielu łask Bożych i dobrego zdrowia. 

 

Naszą parafię odwiedziła dziś grupa młodzieży z Polski, którzy Zielonym Busem przemierzają całą Amerykę. Zaopiekował się nimi ks. Bogusław Migut i parafianie. 

  

13 lipca 2017 

Także dzisiaj odmówiliśmy modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie i nawrócenia Rosji. Wypełniamy w ten sposób prośbę Maryi przekazaną podczas objawień w Fatimie.   

 

12 lipca 2017  

Do naszej wspólnoty przybył ks. prof. dr hab. Bogusław Migut, z Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie, który spędzi w Houston kilka tygodni.

 

6 lipca 2017 

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, podczas wizyty w Warszawie, wygłosił nieprawdopodobne przemówienie, w którym upominał się o powrót wartości do świata Zachodu. W przemówieniu tym wspomniał  m. in. pierwszą pielgrzymkę św. Papieża Jana Pawła II do Polski, mówiąc: I kiedy nadszedł dzień 2 czerwca 1979 roku i gdy na Placu Zwycięstwa na pierwszej mszy z polskim papieżem zgromadziło się milion Polaków - tego dnia każdy komunista w Warszawie musiał zdawać sobie sprawę, że opresyjny system wkrótce się załamie. Zrozumieli to dokładnie w tym momencie,  gdy podczas kazania papieża Jana Pawła II milion Polaków – mężczyzn, kobiet i dzieci – podjęło modlitwę.  Nie prosili o bogactwa. Nie prosili o przywileje. Słowami pieśni wypowiedzieli trzy proste słowa: „My chcemy Boga”. 

 

4 lipca 2017  

Po wielu godzinach samotnej pracy Tony Wolski zainstalował nowoczesne oświetlenie na parkingu (technologia LED). Przez kilka miesięcy nasz parking był oświetlony tylko częściowo. Dziękujemy!

 

1-2 lipca 2017  

Na rozpoczęcie miesiąca poświęconego kultowi Krwi Chrystusa, podczas liturgii śpiewaliśmy pieśń O Krwi Najdroższa. Proboszcz wyraził pragnienie, by miesiąc ten upłynął nam na uczeniu się postawy adoracji wobec Najświętszego  Sakramentu, w której trwają Aniołowie, tuż przy tabernakulum w naszej świątyni. 

 

30 czerwca 2017  

W ostatnim dniu naszego wędrowania udaliśmy się do New Braunfels, nad rzekę Guadelupe i Comal. Po kilku godzinach pływania wyruszyliśmy w drogę powrotną do Houston. Podczas wyjazdu każdego dnia odmawialiśmy różaniec w intencji rodziców, których imiona wymienialiśmy na początku modlitwy. 

 

29 czerwca 2017 

Mszę św. uroczystości śś. Piotra i Pawła sprawowaliśmy w turystycznym domku nad rzeką Guadelupe, gdzie spędziliśmy noc.  Po śniadaniu wyruszyliśmy do Fredericksburg. Najpierw wspięliśmy się na górę Enchanted Rock a po zajęciu pokoi w miejscowym hotelu odbyliśmy spacer po mieście. 

 

28 czerwca 2017  

Po śniadaniu na plebanii przygotowanym przez Dawida, wyruszyliśmy w trzygodzinną podróż do Jacobs Well. 

 

27 czerwca 2017 

Biskup Steven Lopez z ordynariatu św. Piotra (dla byłych anglikanów) przysłał proboszczowi bukiet kwiatów z życzeniami dobrego zdrowia i zapewnieniem o modlitwie.  Kwiaty trafiły przed figurę Matki  Boskiej Fatimskiej. 

 

Kolejny dzień obozu dla ministrantów spędziliśmy w Galveston. Najpierw nawiedziliśmy katedrę St Mary’s, po czym chłopcy korzystali  z plaży na Zatoką Meksykańską. Wieczorem na terenie kościoła odbyło się ognisko z rodzicami i rodzeństwem. Dopalającym się drewnom chłopcy przyglądali się do późnej nocy. 

 

26 czerwca 2017  

Ministranci rozpoczęli swój obóz letni. Najpierw była powtórka terminologii liturgicznej, która tak trudno utrwala się w młodych umysłach. Znowu wyjaśnialiśmy sobie co to jest cyborium, miejsce przewodniczenia, ołtarz, alba i tak dalej. Wieczorem w konkatedrze Najświętszego Serca Pana Jezusa wzięliśmy udział we Mszy św. święta św. Josemarii Escrivy, której przewodniczył kard. Daniel DiNardo. A dzień zakończyliśmy wieczornymi ćwiczeniami na drążku w Memorial Park. 

 

25 czerwca 2017  

Raz jeszcze użyto wody z rzeki Jordan, tym razem podczas chrztu Jakuba Jan Podskarbiego. 

 

23 czerwca 2017  

Godnie uczciliśmy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po porannej Mszy św. została odmówiona wynagradzająca litania do Bożego Serca. 

 

17-18 czerwca 2017 

Wraz ze wspólnotami Kościoła w Stanach Zjednoczonych w tych dniach obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W sobotę było specjalne kazanie na temat Eucharystii i dziękczynne Te Deum. W niedzielę natomiast procesja do czterech ołtarzy, której przewodniczył ks. Wojciech Adamczyk, sercanin, z kościoła Our Lady of Guadelupe w Houston. 

 

Z okazji Dnia Ojca zostały odprawione dwie Msze św. w intencjach ojców. Ich imiona zostały odczytane podczas modlitwy powszechnej. 

 

13 czerwca 2017 

W związku z setną rocznicą objawień w Fatimie, dzisiejsza poranna Msza została odprawiona z formularza wspomnienia Matki Boskiej Fatimskiej, a po jej zakończeniu wspólnie odmówiliśmy modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie i o nawrócenie Rosji. 

 

8 czerwca 2017 

Wieczorem, w jedności ze wspólnotami Kościoła w Polsce, ks. proboszcz odprawi Mszę św. święta Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, które zostało ustanowione w 2013 roku. 

 

4 czerwca 2017  

Śpiew hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź rozpoczął  Mszę św. pod przewodnictwem ks. prowincjała Pawła Bandurskiego, która była zakończeniem białego tygodnia. W kazaniu ks. proboszcz mówił o bolesnym fakcie kenozy Ducha Świętego, czyli Jego wyniszczenia, które dokonuje się, gdy nie przyjmujemy Jego łaski, choćby w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez fakt braku pamięci o Jego roli w życiu Kościoła. W drugiej części kazania ks. proboszcz mówił o łasce komunikacji, jaką dał Apostołom a nam dziś przypomina o konieczności jej pielęgnowania. Na zakończenie Mszy św. ks. prowincjał poświęcił ikony Matki Boskiej Częstochowskiej, które dzieci otrzymały na pamiątkę przyjęcia Pierwszej Komunii św. w kościele pod Jej wezwaniem. 

 

Po południu ks. prowincjał opuścił Houston. W tym czasie trwał piknik dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. 

 

3 czerwca 2017  

Ks. prowincjał Paweł Bandurski odprawił Mszę św. na zakończenie roku szkolnego w  Szkole im. Mikołaja Kopernika. 

 

2 czerwca 2017 

Do Houston przybył ks. prowincjał Paweł Bandurski, chrystusowiec, który będzie pomagał proboszczowi w obowiązkach kapłańskich. 

 

31 maja 2017 

Z powodu niedomagania proboszcza odwołano kolejne dni białego tygodnia. Na dziś była zaplanowana procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej.  

 

30 maja 2017  

W drugim dniu białego tygodnia, szczególne podziękowanie kierowaliśmy do ojców dzieci.  

 

29 maja 2017  

Rozpoczęliśmy biały tydzień, czyli codzienną Mszę św. z udziałem dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię św. Podczas dzisiejszej Mszy św. dziękowaliśmy ich mamom za cały dotychczasowy trud  wychowania religijnego.  

 

28 maja 2017  

Następujące dzieci przyjęły dziś Pierwszą Komunię św.: Gabriella Bartczak, Emilia Matuszyk, Teresa Podskarbi, Kevin Reichert, Julia Rogowska i Radek Zieliński. Dzieci  siedziały w prezbiterium, przy głównym celebransie. Przed wyznaniem wiary odbyła się sztafeta wiary. Proboszcz podał im zapalone świece, trzymając je dzieci wyznały wiarę, po czym przekazały świece ojcom, z prośbą, by dalej prowadzić je do Jezusa. Wszystkich urzekły pięknie ułożone kwiaty i wspaniałe przygotowanie dzieci.  

 

26 maja 2017  

W dniu, który w Polsce jest obchodzony jako Dzień Matki, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii odbyły dziś pierwszą spowiedź. Większości z nich towarzyszyli rodzice i rodzeństwo. 

 

24 maja 2017  

Ks. proboszcz odbył dziś wielogodzinną podróż odwiedzając atrakcje Teksasu, które chce pokazać ministrantom podczas ich obozu w ostatnim tygodniu czerwca. 

 

20 maja 2017  

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. miały dziś ostatnią katechezę. Przed nimi jeszcze pierwsza spowiedź i próba liturgii. 

 

19 maja 2017  

Dziękowaliśmy dzisiaj Bogu za udany festiwal ofiarując Mu modlitwę Eucharystii. W jej trakcie otoczyliśmy serdeczną modlitwą wszystkich zaangażowanych w organizację i przebieg festiwalu z Tony’m Wolskim na czele. Po Mszy odbyło się tradycyjne spotkanie pofestiwalowe. 

 

16 maja 2017  

Z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej dotarł dziś do nas liścik z podziękowaniem za życzenia złożone Papieżowi Benedyktowi XVI z okazji jego 90. urodzin.  Liścik podpisał asesor Sekretariatu Stanu, Paolo Borgio. 

 

14 maja 2017  

Z okazji Dnia Matki odprawiono dziś dwie Msze św. zbiorowe w intencji Matek. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 AM odczytano imiona wszystkich polecanych matek, zarówno żyjących jak i zmarłych. Na Mszy św. o godz. 9:00 AM zebrało się dziś aż 120 osób, co jest rekordem nie pobitym nawet w święta Zmartwychwstania Pańskiego! 

 

13 maja 2017 

Pielgrzymi z kościoła św. Heleny w Pearland, TX przybyli dziś rano do naszej świątyni na wspólną modlitwę różańcową  i Mszę św. pod przewodnictwem ks. Richard’a Hinkley’a. 

 

W 100. rocznicę objawień Matki Boskiej w Fatimie nasza parafia przyjęła jej figurę. Uroczystość rozpoczęła się od procesji z figurą, przy śpiewie litanii loretańskiej. Figurę niósł Kevin Reichert ubrany w strój ludowy. Po dojściu do ołtarza odmówiono modlitwę poświęcenia, po czym zaśpiewaliśmy O Maryjo witam Cię. Grupa parafian spontanicznie złożyła przed figurą róże. W kazaniu zastanawialiśmy się dlaczego to objawienie jest tak popularne, skoro Maryja porusza w nim tematy trudne? Odpowiedź znaleźliśmy analizując pokrótce trzy etapy objawień, które  w istocie są pełne nadziei, gdyż przekonują, że wszystko można naprawić, że można powstrzymać rozprzestrzenianie się zła.

  

12 maja 2017  

W kościele przygotowano już postument, na którym jutro stanie figura Matki Boskiej Fatimskiej oraz świecę z Fatimy. Po Mszy św. stanęliśmy wokół tego miejsca śpiewając litanię loretańską w intencji przyjęcia orędzia Fatimy przesz naszą parafię. 

 

11 maja 2017 

Ostatnie w tym roku katechetycznym spotkanie dekanalne odbyło się w budującej się parafii Regina Coeli, prowadzonej przez Kapłańskie Stowarzyszenie św. Piotra, a więc pielęgnujące tzw. liturgię trydencką. Gościem spotkania i mówcą była Julie Blevins, z Biura do spraw  Ewangelizacji i Katechezy naszej archidiecezji. 

 

9 maja 2017  

O godz. 1:00 PM zakończyło się sprzątanie naszego campusa po festiwalu. Nowością było oddanie do recyklingu jednego kontenera kartonów! 

 

8 maja 2017  

W obchodzoną w Polsce uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, ks. proboszcz wziął udział w spotkaniu Polish-American Priests Association, które się odbyło w La Vernia, TX.  

 

5-7 maja 2017  

W tych dniach odbył  się już XI festiwal, kierowany przez Tony’ego Wolskiego. Dopisała nam piękna pogoda. Z zaproszenia na festiwal skorzystało kilka tysięcy gości.  Na zakończenie  niedzielne Mszy św. ks. proboszcz przedstawił wspólnocie amerykańskiej i naszym gościom, dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. Poinformował także, że z okazji Święta Konstytucji 3 Maja Prezydent Andrzej Duda odznaczył grupę osób Orderem Orła Białego. Odznaczenie to jest najwyższym polskim odznaczeniem. Zostało ustanowione w roku 1705, odnowione w 1921 i przywrócone w 1992. Wśród tegorocznych bohaterów była Zofia Teliga-Martens, która na własną rękę sprowadziła z Kazachstanu 40 rodzin, łącznie blisko 200 osób.

 

30 kwietnia 2017  

Na ostatnim spotkaniu z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. ustalono sprawy organizacyjne. Także tym razem rodzice wyrazili pragnienie przeżycia tzw. białego tygodnia, który odbędzie się w dniach od 29 maja do 2 czerwca. 

 

28 kwietnia 2017 

Rozpoczęto instalację tablic na placu wokół pomnika św. Papieża Jana Pawła II. 

 

25 kwietnia 2017 

Ks. Marcin Wysocki zakończył swój pobyt w Houston i udał się w drogę powrotną do Lublina. 

 

 


Dodano: 2017-01-16 | aktualizowano: 2017-09-20 22:40:26 | odsłon: 2136


Projekt Krzysztof Adamski KOMPANIA TWCZA - Projektowanie stron internetowych