Version:
Dziś 19 października 2018 r.

Kronika 2018

Pełny tekst kroniki znajduje się w załączniku i jest uzupełniany raz w miesiącu.

Pliki do pobrania

 

7 października 2018  

Po Mszy św. odbyło się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Choć obecność była dobrowolna, wzięło w nim udział większość rodziców.   

 

5 października 2018  

Rozpoczęliśmy październikowe nabożeństwa różańcowe. W tym roku ofiarujemy je w intencji Kościoła. 

 

30 września 2018

 Po wakacyjnej przerwie odbyło się spotkanie ministrantów. Rozpoczęliśmy je od wspomnień obozu dla  ministrantów, którego kontynuacji pragną wszyscy chłopcy. 

 

29 września 2018 

Wspólnota chorwacka miała dziś swoją Mszę św.  

 

28 września 2018 

Wieczorną Mszę św. zakończyliśmy gorącą modlitwą w intencji nowicjuszy chrystusowców, którzy jutro, w święto świętych Archaniołów, złożą pierwszą profesję zakonną. Królowo Towarzystwa Chrystusowego – módl się za nami! 

 

25 września 2018  

Na plebanii odbyło się trzecie spotkanie z Philipem Toups’em z Guidance in Giving, czyli firmy która prowadzi kampanię Ignite. Our Faith, Our Mission dla naszej archidiecezji.  

 

Z Lublina dotarła do nas miła wiadomość. Dziś na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, pracę doktorską obronił ks. Paweł Jasina, chrystusowiec,  który dwukrotnie  odwiedzał naszą wspólnotę (w 2013 i 2016). Na naszej stronie internetowej od razu pojawiły się gratulacje.  

 

23 września 2018 

Tydzień po  niedzieli katechetycznej dziś rozdawano rodzicom materiały do katechezy. Ogółem na  przygotowanie do Pierwszej Komunii zapisanych jest 23 dzieci.  

 

16 września 2018 

Nasza wspólnota obchodziła dzisiaj niedzielę katechetyczną. Najpierw odbyły się zapisy na kurs przygotowujący do bierzmowania a potem spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. W tym roku przygotowanie będzie miało charakter home schooling. W kościele natomiast będą się odbywały katechezy dla rodziców.  

 

14 września 2018

 Podczas wieczornej Mszy św. uczciliśmy Krzyż Chrystusa. Kazanie było poświęcone historii odnalezienia Krzyża Chrystusa przez cesarzową  Helenę. Ilustracją na zaproszeniu do wzięcia udziału we Mszy św. było zdjęcie wielkiego Krzyża w downtown Houston, który został usunięty, zgodnie z głoszoną wszędzie polityką tolerancji. My jednak głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą (por. 1 Kor 1, 23-24). 

 

10-14 września 2018 

W domu rekolekcyjnym kapucynów w Washington Township, MI, odbyły się doroczne rekolekcje chrystusowców, które prowadził ks. dr hab. Adam Rybicki, prof. KUL, z Katedry Duchowości Systematycznej i Praktycznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Rekolekcjonista bazował głównie na rekolekcjach, które wygłasza „do facetów”, jak kilkakrotnie podkreślił. 

 

9 września 2018  

Ostatnia niedziela, którą spędził w  naszej wspólnocie ks. Bogusław Burgat. Zaraz po zakończeniu Mszy św. i lunchu na plebanii, dzięki uprzejmości Rafała Zielińskiego, udał się na lotnisko im. George’a Busha, skąd odleciał do Poznania. 

 

8 września 2018  

W święto Narodzenia Matki Najświętszej szkoła im. Mikołaja Kopernika rozpoczęła nowy rok szkolny. Mszę św. na rozpoczęcie odprawił ks. Bogusław Burgat, Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego. Wziął także udział w spotkaniu z rodzicami. Podczas tego spotkania ks. proboszcz sporo uwagi poświęcił bezpieczeństwu dzieci i uczulał rodziców, by wszyscy przyczynili się do budowania standardów najwyższej jakości dotyczących bezpieczeństwa.  

 

5 września 2018  

Ksiądz Wikariusz Generalny odbył podróż do San Antonio. Odwiedził m. in. katedrę św. Franciszka, misję San José i Concepción. W drodze powrotnej do Houston zatrzymał się w Panna Maria, TX,  gdzie rozmawiał z miejscowym proboszczem ks. Wiesławem Iwańcem. Na zakończenie odwiedził ks. Stanisława Fiuka w Gonzales, TX. Ks. Stanisław pomagał nam w zorganizowaniu podróży misyjnej na Kubę.  

 

4 września 2018  

Ksiądz proboszcz zaprosił polskich księży z Houston na lunch w księdzem Wikariuszem Generalnym. W spotkaniu wzięli udział ks. Juan Kubisa i ks. Ryszard Kulma. 

 

31 sierpnia 2018  

W drodze powrotnej do Houston ks. Wikariusz Generalny wraz z księdzem proboszczem zatrzymali się w stolicy Meksyku i odwiedzili sanktuarium Matki Boskiej w Guadelupe. W samo południe sprawowali Mszę św. a potem pod figurą Chrystusa Króla modlili się w  intencji Towarzystwa Chrystusowego. 

 

27 sierpnia 2018 

Wcześnie rano, ks. Wikariusz Generalny razem z ks. proboszczem udali się w podróż misyjną na Kubę. Z Houston odlecieli najpierw do stolicy Meksyku a stąd do Hawany. Na lotnisku w Hawanie odebrała ich siostra Henryka, salezjanka, która pracuje na Kubie od 25 laty. Księża przekazali około 100 funtów darów oraz $910.00. 

 

26 sierpnia 2018  

W uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej dokonaliśmy poświęcenia The Houston Polonia Memorial. Najpierw, o godz. 9:00 AM została odprawiona Msza św. za sierżanta Michael’a Ollisa, który 28 sierpnia 2013, podczas ataku rebeliantów na bazę w Ghazni, w Afganistanie, widząc rannego polskiego żołnierza, osłonił go własnym ciałem, ponosząc śmierć na miejscu. Michael Ollis jest jedną z osób upamiętnionych na The Houston Polonia Memorial. Natomiast o godz. 11:00 AM zebraliśmy się przed The Houston Polonia Memorial, gdzie Wikariusz Generalny dokonał jego poświęcenia. Po Mszy św. odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. 

 

24 sierpnia 2018 

Kolejny gość przybył  do naszej wspólnoty, jest nim ks. Bogusław Burgat, Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego. Będzie przewodniczył uroczystości poświęcenia The Houston Polonia Memorial. Na lotnisku im. George’a Busha przywitał go ks. proboszcz. 

 

21 sierpnia 2018 

Pracownicy firmy Guidance in Giving odbyli pierwsze spotkanie z proboszczem na temat przygotowywanej akcji Ignite. Our Faith, Our Mission. Ma ona na celu zebranie $150,000,000.00 przeznaczonych na sześć różnych celów. Naszej parafii wyznaczono kwotę $165,558.00 z czego na potrzeby parafii może być przeznaczone $54,634.00. 

 

15 sierpnia 2018  

W samą uroczystość Wniebowzięcia frekwencja wyglądała lepiej niż wczoraj. Na porannej Mszy było 60 osób a na wieczornej 80. Kazanie było próbą przeciwstawienia się mocno propagowanej w Polsce myśli, że pamięć o zmarłych jest czymś niestosownym. Niekiedy próbuje się utożsamiać ludzi modlących się za zmarłych do faszystów (sic!). Podczas gdy Kościół od początku nie unikał tematu śmierci, a cmentarze czy katakumby były pierwszymi miejscami spotkań i sprawowania Eucharystii. Także dzisiejsza uroczystość Wniebowzięcia Maryi jest przecież  zaproszeniem do refleksji na końcem (śmiercią?) Jej życia.  

 

14 sierpnia 2018  

Po południu naszą wspólnotę i Houston opuścił ks. Bogusław Migut z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Raz Jeszce pozostawił w Houston bardzo dobre wspomnienie, przede wszystkim dotyczące jego homilii, dobrze przygotowanych i przemyślanych. Dziękujemy! 

 

Szesnaście osób wzięło udział we Mszy św. wigilijnej uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Cześć Maryi, cześć i chwała! 

 

1 sierpnia 2018  

Ks. proboszcz oddał cześć Powstańcom Warszawskim, uczestnicząc w uroczystości Godziny „W” w rodzinnym Lubinie, na Dolnym Śląsku, gdzie przebywa podczas wakacyjnego wypoczynku. 

 

29 lipca 2018  

W dzisiejszej Mszy św. udział wzięli wysocy przedstawiciele Prokuratury Krajowej, a mianowicie: Pierwszy Zastępca Prokuratora Generalnego, Bogdan Święczkowski, Zastępca Prokuratora Generalnego, Marek Pasionek oraz Radca Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Waszyngtonie, Paweł Gębski. Po Mszy św. odbyło się spotkanie z naszymi Gośćmi. 

 

21-22 lipca 2018 

Zgodnie z naszym zwyczajem w niedzielę poprzedzającą wspomnienie św. Krzysztofa, święciliśmy pojazdy, w których spędza się wiele godzin dziennie.  

 

12 lipca 2018 

Wyjątkowo dwunastego dnia lipca odmówiliśmy różaniec fatimski, gdyż jutro (13 lipca) w  naszym kościele nie ma Mszy św. Modlitwa o pokój na świecie i nawrócenie Rosji zjednoczyła nas z wieloma czcicielami Matki Boskiej Fatimskiej na całym świecie. 

 

11 lipca 2018  

Z Białego Domu dotarło do nas pismo podpisane przez Prezydenta Donalda Trumpa, z podziękowaniem za życzenia świąteczne wysłane wiele miesięcy temu. W krótkim piśmie Prezydent Trump podkreśla, że zarówno on jak mi jego żona Melania, byli serdecznie poruszeni wsparciem, jakie im okazaliśmy. 

 

Do naszej wspólnoty przybył ks. Bogusław Migut z Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie, który spędzi u nas kilka tygodni. Na lotnisku im. George’a Busha przywitał go proboszcz. W hali przylotów ks. proboszcz spotkał Krystynę Aponiuk, która także odbierała gościa z Polski. 

 

3 lipca 2018 

W bibliotece parafialnej odbyło się kolokwium kończące wewnętrzną kontrolę (internal audit), jaką przeprowadzili pracownicy archidiecezji. 

 

1 lipca 2018  

Niedzielna Msza św. rozpoczęła się od pieśni O Krwi Najdroższa. Nawiązaliśmy w ten sposób do miesiąca lipca, który jest  poświęcony kultowi Krwi Chrystusa. W biuletynie pojawiła się zachęta do odmawiania litanii wielbiącej Krew naszego Zbawiciela. Podczas modlitwy powszechnej modliliśmy się m. in. za  polską Targowicę, która nieustannie zabiega w instytucjach europejskich o ukaranie Polski, aby krew polskich męczenników, obmyła ich serca z grzechu zdrady własnej Ojczyzny, która jest naszą ziemską Matką.  

 

30 czerwca 2018 

Wieczorem świętowaliśmy 50. lecie kapłaństwa ks. Klemensa Deji, salezjanina, brata naszego parafianina, Józefa Deji. Mszę św. rozpoczęliśmy od śpiewu hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, z zakończyliśmy dziękczynnym Te Deum. Dla upamiętnienia wspólnej modlitwy zrobiliśmy kilka zdjęć.  

 

29 czerwca 2018 

Z okazji uroczystości  śś. Piotra i Pawła, rano  została odprawiona Msza św., choć w okresie wakacji nie ma Mszy św. w piątki. Na tablicy świetlnej umieszczono zdjęcie obrazu śś Piotra i Pawła z kościoła przy pustelni w Annaya (Liban), w której żył i umarł św. Szarbel.  

 

25 czerwca 2018  

Po południu zakończyła się wizyta brata Marcina Buntowa, franciszkanina.  Na lotnisku im. George’a Busha pożegnał go ks. proboszcz, ucząc się przy okazji o możliwości nadania bagażu ręcznego, podczas procesu check-in. Brat Marcin zostawił nam na pamiątkę różaniec z relikwiami drugiej kategorii (fragmenty habitów) polskich męczenników z Peru: bł. Michała  Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. 

  

20 czerwca 2018 

Ks.  proboszcz spotkał się z Jego Świątobliwością Moranem Mor Bechar’ą Boutros’em al-Rahi, Maronickim Patriarchą Antiochii i kardynałem świętego Kościoła Rzymskiego, głową Kościoła Maronickiego w Libanie.  Pierwszym pytaniem, jakie Patriarcha zadał księdzu przybyszowi było, czy nie jest głodny? Po chwili rozmowy polecił swoim współpracownikom pokazać przybyszowi jego siedzibę.  

 

17 czerwca 2018 

W obchodzony dziś w Stanach Zjednoczonych Dzień Ojca, w naszym kościele zostały odprawione dwie Msze św. za ojców. Naszej modlitwie poleciliśmy Bogu 41 zmarłych ojców i 48 żyjących. Święty Józefie – módl się za nimi! 

 

14 czerwca 2018  

Pracownicy archidiecezji przeprowadzili dziś wieczorem szkolenie dla członków nowej rady finansowej parafii. Jej członkami są: Maryann Ciaston, Joanna Marzec, Dominik Rudnicki i Marek Wach. 

 

13 czerwca 2018 

Po Mszy św. odbyła się fatimska modlitwa różańcowa. Tym razem była prowadzona po łacinie.

 

10 czerwca 2018  

Niedzielna Msza św. zakończyła się franciszkańską  modlitwą o pokój, którą ofiarowaliśmy w intencji spotkania przywódców USA i Korei Północnej, które ma się odbyć w najbliższy wtorek, 12 czerwca  w Singapurze. 

 

8 czerwca 2018  

Dzień rozpoczęliśmy od skoków do wody w Jacob’s Well. Woda tutaj ma zaledwie 69o F więc potrzebny był okres adaptacyjny. Po dwóch godzinach (tylko tyle można przebywać na terenie Jacob’s Well) pojechaliśmy do New Braunfels nad rzekę Comal. Trudno było zapakować chłopców do samochodów, gdyż chcieli przedłużyć w nieskończoność czas zabawy w wodzie. Do Houston dotarliśmy około 10:00 PM. Wróciliśmy cali i szczęśliwi. 

 

7 czerwca 2018  

Rano wyruszyliśmy do Hamilton Pool, gdzie bawiliśmy się przez trzy godziny. Potem pojechaliśmy do hotelu nad jeziorem Canyon. Jeszcze przed snem przez godzinę chłopcy pływali w  basenie. 

 

6 czerwca 2018  

Środa była zarezerwowana na poznanie Houston  oraz przygotowanie ogniska, na które zaprosiliśmy rodziców i znajomych. Niemało zaskoczył nas brat Marcin, który ubawił wszystkich wesołym tańcem. 

 

5 czerwca 2018   

Dzisiaj ministranci odwiedzili Galveston. Przez dwie godziny korzystali z plaży, po czym pospacerowali po Galveston, a w drodze do Houston zatrzymali się Kemah. Tutaj uczestniczyli w rejsie bardzo szybkiej łodzi. 

 

4 czerwca 2018  

Od rana na naszym kampusie pojawiali się ministranci, którzy rozpoczęli letni obóz. W pierwszym dniu uczestniczyli w przygotowaniu obiadu oraz skorzystali gościnności państwa Króżelów, w których domu bawili się na basenie. 

 

3 czerwca 2018  

Oby tylko Chrystus był głoszony  (por. Dz. 20, 24), te słowa hasła Towarzystwa Chrystusowego były myślą przewodnią dzisiejszej homilii i procesji z Najświętszym Sakramentem, wokół kościoła. Procesji przewodniczył br. Marcin Buntow, z Krakowa.  

 

Wieczorem księża wzięli udział w koncercie  A Caribbean Mass, zorganizowanym przez International Voices Houston. 

 

2 czerwca 2018 

Do naszej wspólnoty przybył brat Marcin Buntow, franciszkanin, który będzie prowadził procesję Bożego Ciała i będzie pomagał w czasie obozu dla ministrantów. Na lotnisku przywitał go ks. proboszcz. 

 

29 maja 2018  

Za pośrednictwem Nuncjatury Apostolskiej w Waszyngtonie, dotarł do nas list z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, z podziękowaniem za życzenia dla Benedykta XVI, z okazji jego  91. urodzin. 

 

26-28 maja 2018 

Mimo bardzo wysokich temperatur, Tony Wolski i Adam Dratwa przez wiele godzin pracowali na naszym kampusie, wycinając obumarłe, przymarznięte  liście palm. Niestety kilka drzew chyba umarło i będą musiały być usunięte. 

 

27 maja 2018  

Podczas dzisiejszej zbiórki ministrantów, dokonaliśmy wizji lokalnej, wyznaczając trasę tegorocznej procesji Bożego Ciała. Synoptycy zapowiadają bardzo wysokie temperatury. 

 

26 maja 2018 

Po wieczornej Mszy św. odbyło się spotkanie pofestiwalowe. Korzystaliśmy z naszej rodzimej kuchni, która po raz kolejny zebrała najwyższe oceny. 

 

25 maja 2018 

W 70. rocznicę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego (13.05.1901-25.05.1948) w The Houston Polonia Memorial pojawiły się kwiaty i biało-czerwone znicze. Wieczorem zaśpiewaliśmy w tym miejscu litanię loretańską. Cześć i chwała Bohaterom! 

 

24 maja 2018  

Poranna Msza św. została zakończona modlitwą w intencji Kościoła w Chinach. Modlitwę tę napisał Papież Benedykt XVI i polecił ją odmawiać 24 maja, we wspomnienie Maryi, Wspomożycielki Wiernych. 

 

20 maja 2018  

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, sześcioro dzieci dziękowało Bogu za rok przyjmowania Chleba Życia.  W kazaniu podkreślono, że prawdziwymi architektami  dzisiejszego święta są ich rodzice, którzy systematycznie, a więc nie tylko z okazji dzisiejszego święta, przyprowadzają swoje dzieci na liturgię do naszego kościoła i uczą je budować naszą wspólnotę. 

 

18 maja 2018  

Dzieci, które przed rokiem przystąpiły do pierwszej Komunii św. dziś miały swój dzień spotkania z Jezusem w sakramencie pokuty. 

 

14 maja 2018  

Wieczorem przystąpiliśmy do liczenia biletów po ostatnim festiwalu. 

 

13 maja 2018  

W tym roku uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzona była w Dzień Matki. Zgodnie z naszym zwyczajem w intencji matek zostały odprawione dwie Msze św. Na każdej Mszy wyczytywano imiona i nazwiska zmarłych matek oraz żyjących.  Po Mszy św. o godz. 11:00 AM dzieci przedstawiły krótką akademię ku czci matek. Wszystko zakończyliśmy nabożeństwem majowym. Ponieważ w tym dniu wypadła 37. rocznica zamachu na Jana Pawła II, który wspaniałomyślnie przebaczył „bratu, który go ugodził”, modliliśmy się o ducha pojednania w naszych rodzinach. 

 

11 maja 2018  

Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej zorganizował w naszej sali parafialnej spotkanie z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W spotkaniu wzięło udział około 20 osób. 

 

10 maja 2018  

W La Vernia, TX odbyło się kolejne spotkanie Polish-American Priests Association, w którym wziął udział ks. proboszcz. Po spotkaniu ks. proboszcz odwiedził miejsca (Jacob-s Well i New Braunfels), w których będą przebywali ministranci podczas swojego letniego obozu. 

 

8 maja 2018  

Po kilku godzinach ciężkiej pracy ekipy kierowanej przez Adama Dratwę, cały nasz kampus został posprzątany. Nie ma śladu zakończonego w  niedzielę  wieczorem festiwalu. Teraz wypada tylko policzyć zyski... 

 

6 maja 2018  

Z okazji naszego festiwalu gościliśmy dzisiaj chór ze szkoły St. Theresa w Sugar Land, z jej dyrektorem Markiem Newcomb’em. Chór prowadził śpiew w czasie Mszy św. śpiewając m. in. Gaude Mater Polonia oraz Barkę. 

 

4-6 maja 2018  

Już dwunasty Festiwal Polski w Houston. Dopisała nam dobra pogoda. Tylko w sobotę rano padał deszcz. Odwiedziło nas kilka tysięcy gości. 

 

3 maja 2018  

W Święto Konstytucji 3 maja, przypadające w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w naszym kościele odbył się koncert muzyki, zatytułowany Seeking Freedom, Music of Independence, w którym wystąpiła Dominika Dancewicz, skrzypce, oraz Donald Doucet, fortepian. 

 

1 maja 2018  

Wieczorem odwiedziła nas grupa nowych katolików, którzy przyjęli chrzest w Wigilię Paschalną a swoje przygotowanie odbyli w kościele St. Cecilia. Grupę przyprowadziła Kimberly Newcomb, która jest koordynatorem programu RCIA w tym kościele.  Po krótkiej modlitwie i przywitaniu przez proboszcza, Piotr Przybylski przedstawił historię kultu Matki Boskiej Częstochowskiej oraz pontyfikatu Jana Pawła II. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. 

 

29 kwietnia 2018 

W ostatnią niedzielę przed festiwalem prosiliśmy Matkę Najświętszą o wyproszenie nam dobrej pogody i bezpiecznego przebiegu festiwalu. 

 

26 kwietnia 2018  

Poranna Msza św. została odprawiona w intencji Alfiego Evansa, dwuletniego chłopca z niezdiagnozowaną chorobą neurologiczną, którego brytyjskie sądy skazały na śmierć, mimo chęci przyjęcia tego dziecka na leczenie choćby w rzymskim szpitalu Gesù Bambino. Cały świat przygląda się kolejnemu zwycięstwu kultury śmierci... 

 

24 kwietnia 2018  

Podczas porannej Mszy św. modliliśmy się w  intencji ks. Juana Miguela Contrerasa Garcii (33 lata), który został zamordowany 20 kwietnia, w kościele św. ojca Pio w miejscowości Tlajomulco de Zúňiga, w archidiecezji Guadalajara, podczas sprawowania sakramentu pokuty. 15 maja obchodziłby drugą rocznicę święceń kapłańskich. Modlitwa ta wypadła w liturgiczne wspomnienie męczennika z XVII wieku, św. Fidelisa, zamordowanego przez protestantów. 

 

21-22 kwietnia 2018 

Niedzielna refleksja oraz modlitwa powszechna była w tych dniach w całości poświęcona sprawie nowych powołań kapłańskich.  W związku ze zbliżającym się festiwalem Tony Wolski i Rafał Zieliński zachęcali parafian do włączenia się w jego promocję i organizację.  

 

21 kwietnia 2018 

Nieco później niż zwykle wspólnota chorwacka zebrała się dziś w  naszym kościele, gdzie sprawowano Mszę św. po chorwacku. 

 

20 kwietnia 2018 

Do biura parafialnego wpłynęło pismo Dyrektora Biura Zarządu Towarzystwa Przyjaciół KUL, ks. dra hab. Rafała Charzyńskiego, z podziękowaniem za naszą ofiarę w wysokości $800.00, którą przekazaliśmy po świętach Zmartwychwstania Pańskiego. 

 

Wieczorem w episkopalnym kościele St. Martin ks. proboszcz modlił się przed trumną Barbary Pierce Bush (1925-2018) byłej Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych. 

 

19 kwietnia 2018  

Ks. proboszcz wziął udział w kolejnym spotkaniu Polish-American Priests Association, Texas, które odbyło się w malowniczej miejscowości Bandera, TX. 

 

16 kwietnia 2018  

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, na masztach od strony ulicy Oak Tree Drive zawisły trzy polskie flagi. 

 

15-16 kwietnia 2018 

W tych dniach ks. proboszcz trzykrotnie nawiedził kościół  St. John Vianney, gdzie wystawiono relikwię serca św. Jana Vianney. 

 

15 kwietnia 2018  

 


Dodano: 2018-01-11 | aktualizowano: 2018-10-09 17:21:10 | odsłon: 1879

wm

Projekt Krzysztof Adamski KOMPANIA TWCZA - Projektowanie stron internetowych