Version:
Dziś 17 sierpnia 2018 r.

Kronika 2018

Pełny tekst kroniki znajduje się w załączniku i jest uzupełniany raz w miesiącu.

Pliki do pobrania

 

14 sierpnia 2018  

Po południu naszą wspólnotę i Houston opuścił ks. Bogusław Migut z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Raz Jeszce pozostawił w Houston bardzo dobre wspomnienie, przede wszystkim dotyczące jego homilii, dobrze przygotowanych i przemyślanych. Dziękujemy! 

 

Szesnaście osób wzięło udział we Mszy św. wigilijnej uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Cześć Maryi, cześć i chwała! 

 

1 sierpnia 2018  

Ks. proboszcz oddał cześć Powstańcom Warszawskim, uczestnicząc w uroczystości Godziny „W” w rodzinnym Lubinie, na Dolnym Śląsku, gdzie przebywa podczas wakacyjnego wypoczynku. 

 

29 lipca 2018  

W dzisiejszej Mszy św. udział wzięli wysocy przedstawiciele Prokuratury Krajowej, a mianowicie: Pierwszy Zastępca Prokuratora Generalnego, Bogdan Święczkowski, Zastępca Prokuratora Generalnego, Marek Pasionek oraz Radca Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Waszyngtonie, Paweł Gębski. Po Mszy św. odbyło się spotkanie z naszymi Gośćmi. 

 

21-22 lipca 2018 

Zgodnie z naszym zwyczajem w niedzielę poprzedzającą wspomnienie św. Krzysztofa, święciliśmy pojazdy, w których spędza się wiele godzin dziennie.  

 

12 lipca 2018 

Wyjątkowo dwunastego dnia lipca odmówiliśmy różaniec fatimski, gdyż jutro (13 lipca) w  naszym kościele nie ma Mszy św. Modlitwa o pokój na świecie i nawrócenie Rosji zjednoczyła nas z wieloma czcicielami Matki Boskiej Fatimskiej na całym świecie. 

 

11 lipca 2018  

Z Białego Domu dotarło do nas pismo podpisane przez Prezydenta Donalda Trumpa, z podziękowaniem za życzenia świąteczne wysłane wiele miesięcy temu. W krótkim piśmie Prezydent Trump podkreśla, że zarówno on jak mi jego żona Melania, byli serdecznie poruszeni wsparciem, jakie im okazaliśmy. 

 

Do naszej wspólnoty przybył ks. Bogusław Migut z Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie, który spędzi u nas kilka tygodni. Na lotnisku im. George’a Busha przywitał go proboszcz. W hali przylotów ks. proboszcz spotkał Krystynę Aponiuk, która także odbierała gościa z Polski. 

 

3 lipca 2018 

W bibliotece parafialnej odbyło się kolokwium kończące wewnętrzną kontrolę (internal audit), jaką przeprowadzili pracownicy archidiecezji. 

 

1 lipca 2018  

Niedzielna Msza św. rozpoczęła się od pieśni O Krwi Najdroższa. Nawiązaliśmy w ten sposób do miesiąca lipca, który jest  poświęcony kultowi Krwi Chrystusa. W biuletynie pojawiła się zachęta do odmawiania litanii wielbiącej Krew naszego Zbawiciela. Podczas modlitwy powszechnej modliliśmy się m. in. za  polską Targowicę, która nieustannie zabiega w instytucjach europejskich o ukaranie Polski, aby krew polskich męczenników, obmyła ich serca z grzechu zdrady własnej Ojczyzny, która jest naszą ziemską Matką.  

 

30 czerwca 2018 

Wieczorem świętowaliśmy 50. lecie kapłaństwa ks. Klemensa Deji, salezjanina, brata naszego parafianina, Józefa Deji. Mszę św. rozpoczęliśmy od śpiewu hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, z zakończyliśmy dziękczynnym Te Deum. Dla upamiętnienia wspólnej modlitwy zrobiliśmy kilka zdjęć.  

 

29 czerwca 2018 

Z okazji uroczystości  śś. Piotra i Pawła, rano  została odprawiona Msza św., choć w okresie wakacji nie ma Mszy św. w piątki. Na tablicy świetlnej umieszczono zdjęcie obrazu śś Piotra i Pawła z kościoła przy pustelni w Annaya (Liban), w której żył i umarł św. Szarbel.  

 

25 czerwca 2018  

Po południu zakończyła się wizyta brata Marcina Buntowa, franciszkanina.  Na lotnisku im. George’a Busha pożegnał go ks. proboszcz, ucząc się przy okazji o możliwości nadania bagażu ręcznego, podczas procesu check-in. Brat Marcin zostawił nam na pamiątkę różaniec z relikwiami drugiej kategorii (fragmenty habitów) polskich męczenników z Peru: bł. Michała  Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. 

  

20 czerwca 2018 

Ks.  proboszcz spotkał się z Jego Świątobliwością Moranem Mor Bechar’ą Boutros’em al-Rahi, Maronickim Patriarchą Antiochii i kardynałem świętego Kościoła Rzymskiego, głową Kościoła Maronickiego w Libanie.  Pierwszym pytaniem, jakie Patriarcha zadał księdzu przybyszowi było, czy nie jest głodny? Po chwili rozmowy polecił swoim współpracownikom pokazać przybyszowi jego siedzibę.  

 

17 czerwca 2018 

W obchodzony dziś w Stanach Zjednoczonych Dzień Ojca, w naszym kościele zostały odprawione dwie Msze św. za ojców. Naszej modlitwie poleciliśmy Bogu 41 zmarłych ojców i 48 żyjących. Święty Józefie – módl się za nimi! 

 

14 czerwca 2018  

Pracownicy archidiecezji przeprowadzili dziś wieczorem szkolenie dla członków nowej rady finansowej parafii. Jej członkami są: Maryann Ciaston, Joanna Marzec, Dominik Rudnicki i Marek Wach. 

 

13 czerwca 2018 

Po Mszy św. odbyła się fatimska modlitwa różańcowa. Tym razem była prowadzona po łacinie.

 

10 czerwca 2018  

Niedzielna Msza św. zakończyła się franciszkańską  modlitwą o pokój, którą ofiarowaliśmy w intencji spotkania przywódców USA i Korei Północnej, które ma się odbyć w najbliższy wtorek, 12 czerwca  w Singapurze. 

 

8 czerwca 2018  

Dzień rozpoczęliśmy od skoków do wody w Jacob’s Well. Woda tutaj ma zaledwie 69o F więc potrzebny był okres adaptacyjny. Po dwóch godzinach (tylko tyle można przebywać na terenie Jacob’s Well) pojechaliśmy do New Braunfels nad rzekę Comal. Trudno było zapakować chłopców do samochodów, gdyż chcieli przedłużyć w nieskończoność czas zabawy w wodzie. Do Houston dotarliśmy około 10:00 PM. Wróciliśmy cali i szczęśliwi. 

 

7 czerwca 2018  

Rano wyruszyliśmy do Hamilton Pool, gdzie bawiliśmy się przez trzy godziny. Potem pojechaliśmy do hotelu nad jeziorem Canyon. Jeszcze przed snem przez godzinę chłopcy pływali w  basenie. 

 

6 czerwca 2018  

Środa była zarezerwowana na poznanie Houston  oraz przygotowanie ogniska, na które zaprosiliśmy rodziców i znajomych. Niemało zaskoczył nas brat Marcin, który ubawił wszystkich wesołym tańcem. 

 

5 czerwca 2018   

Dzisiaj ministranci odwiedzili Galveston. Przez dwie godziny korzystali z plaży, po czym pospacerowali po Galveston, a w drodze do Houston zatrzymali się Kemah. Tutaj uczestniczyli w rejsie bardzo szybkiej łodzi. 

 

4 czerwca 2018  

Od rana na naszym kampusie pojawiali się ministranci, którzy rozpoczęli letni obóz. W pierwszym dniu uczestniczyli w przygotowaniu obiadu oraz skorzystali gościnności państwa Króżelów, w których domu bawili się na basenie. 

 

3 czerwca 2018  

Oby tylko Chrystus był głoszony  (por. Dz. 20, 24), te słowa hasła Towarzystwa Chrystusowego były myślą przewodnią dzisiejszej homilii i procesji z Najświętszym Sakramentem, wokół kościoła. Procesji przewodniczył br. Marcin Buntow, z Krakowa.  

 

Wieczorem księża wzięli udział w koncercie  A Caribbean Mass, zorganizowanym przez International Voices Houston. 

 

2 czerwca 2018 

Do naszej wspólnoty przybył brat Marcin Buntow, franciszkanin, który będzie prowadził procesję Bożego Ciała i będzie pomagał w czasie obozu dla ministrantów. Na lotnisku przywitał go ks. proboszcz. 

 

29 maja 2018  

Za pośrednictwem Nuncjatury Apostolskiej w Waszyngtonie, dotarł do nas list z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, z podziękowaniem za życzenia dla Benedykta XVI, z okazji jego  91. urodzin. 

 

26-28 maja 2018 

Mimo bardzo wysokich temperatur, Tony Wolski i Adam Dratwa przez wiele godzin pracowali na naszym kampusie, wycinając obumarłe, przymarznięte  liście palm. Niestety kilka drzew chyba umarło i będą musiały być usunięte. 

 

27 maja 2018  

Podczas dzisiejszej zbiórki ministrantów, dokonaliśmy wizji lokalnej, wyznaczając trasę tegorocznej procesji Bożego Ciała. Synoptycy zapowiadają bardzo wysokie temperatury. 

 

26 maja 2018 

Po wieczornej Mszy św. odbyło się spotkanie pofestiwalowe. Korzystaliśmy z naszej rodzimej kuchni, która po raz kolejny zebrała najwyższe oceny. 

 

25 maja 2018 

W 70. rocznicę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego (13.05.1901-25.05.1948) w The Houston Polonia Memorial pojawiły się kwiaty i biało-czerwone znicze. Wieczorem zaśpiewaliśmy w tym miejscu litanię loretańską. Cześć i chwała Bohaterom! 

 

24 maja 2018  

Poranna Msza św. została zakończona modlitwą w intencji Kościoła w Chinach. Modlitwę tę napisał Papież Benedykt XVI i polecił ją odmawiać 24 maja, we wspomnienie Maryi, Wspomożycielki Wiernych. 

 

20 maja 2018  

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, sześcioro dzieci dziękowało Bogu za rok przyjmowania Chleba Życia.  W kazaniu podkreślono, że prawdziwymi architektami  dzisiejszego święta są ich rodzice, którzy systematycznie, a więc nie tylko z okazji dzisiejszego święta, przyprowadzają swoje dzieci na liturgię do naszego kościoła i uczą je budować naszą wspólnotę. 

 

18 maja 2018  

Dzieci, które przed rokiem przystąpiły do pierwszej Komunii św. dziś miały swój dzień spotkania z Jezusem w sakramencie pokuty. 

 

14 maja 2018  

Wieczorem przystąpiliśmy do liczenia biletów po ostatnim festiwalu. 

 

13 maja 2018  

W tym roku uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzona była w Dzień Matki. Zgodnie z naszym zwyczajem w intencji matek zostały odprawione dwie Msze św. Na każdej Mszy wyczytywano imiona i nazwiska zmarłych matek oraz żyjących.  Po Mszy św. o godz. 11:00 AM dzieci przedstawiły krótką akademię ku czci matek. Wszystko zakończyliśmy nabożeństwem majowym. Ponieważ w tym dniu wypadła 37. rocznica zamachu na Jana Pawła II, który wspaniałomyślnie przebaczył „bratu, który go ugodził”, modliliśmy się o ducha pojednania w naszych rodzinach. 

 

11 maja 2018  

Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej zorganizował w naszej sali parafialnej spotkanie z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W spotkaniu wzięło udział około 20 osób. 

 

10 maja 2018  

W La Vernia, TX odbyło się kolejne spotkanie Polish-American Priests Association, w którym wziął udział ks. proboszcz. Po spotkaniu ks. proboszcz odwiedził miejsca (Jacob-s Well i New Braunfels), w których będą przebywali ministranci podczas swojego letniego obozu. 

 

8 maja 2018  

Po kilku godzinach ciężkiej pracy ekipy kierowanej przez Adama Dratwę, cały nasz kampus został posprzątany. Nie ma śladu zakończonego w  niedzielę  wieczorem festiwalu. Teraz wypada tylko policzyć zyski... 

 

6 maja 2018  

Z okazji naszego festiwalu gościliśmy dzisiaj chór ze szkoły St. Theresa w Sugar Land, z jej dyrektorem Markiem Newcomb’em. Chór prowadził śpiew w czasie Mszy św. śpiewając m. in. Gaude Mater Polonia oraz Barkę. 

 

4-6 maja 2018  

Już dwunasty Festiwal Polski w Houston. Dopisała nam dobra pogoda. Tylko w sobotę rano padał deszcz. Odwiedziło nas kilka tysięcy gości. 

 

3 maja 2018  

W Święto Konstytucji 3 maja, przypadające w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w naszym kościele odbył się koncert muzyki, zatytułowany Seeking Freedom, Music of Independence, w którym wystąpiła Dominika Dancewicz, skrzypce, oraz Donald Doucet, fortepian. 

 

1 maja 2018  

Wieczorem odwiedziła nas grupa nowych katolików, którzy przyjęli chrzest w Wigilię Paschalną a swoje przygotowanie odbyli w kościele St. Cecilia. Grupę przyprowadziła Kimberly Newcomb, która jest koordynatorem programu RCIA w tym kościele.  Po krótkiej modlitwie i przywitaniu przez proboszcza, Piotr Przybylski przedstawił historię kultu Matki Boskiej Częstochowskiej oraz pontyfikatu Jana Pawła II. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. 

 

29 kwietnia 2018 

W ostatnią niedzielę przed festiwalem prosiliśmy Matkę Najświętszą o wyproszenie nam dobrej pogody i bezpiecznego przebiegu festiwalu. 

 

26 kwietnia 2018  

Poranna Msza św. została odprawiona w intencji Alfiego Evansa, dwuletniego chłopca z niezdiagnozowaną chorobą neurologiczną, którego brytyjskie sądy skazały na śmierć, mimo chęci przyjęcia tego dziecka na leczenie choćby w rzymskim szpitalu Gesù Bambino. Cały świat przygląda się kolejnemu zwycięstwu kultury śmierci... 

 

24 kwietnia 2018  

Podczas porannej Mszy św. modliliśmy się w  intencji ks. Juana Miguela Contrerasa Garcii (33 lata), który został zamordowany 20 kwietnia, w kościele św. ojca Pio w miejscowości Tlajomulco de Zúňiga, w archidiecezji Guadalajara, podczas sprawowania sakramentu pokuty. 15 maja obchodziłby drugą rocznicę święceń kapłańskich. Modlitwa ta wypadła w liturgiczne wspomnienie męczennika z XVII wieku, św. Fidelisa, zamordowanego przez protestantów. 

 

21-22 kwietnia 2018 

Niedzielna refleksja oraz modlitwa powszechna była w tych dniach w całości poświęcona sprawie nowych powołań kapłańskich.  W związku ze zbliżającym się festiwalem Tony Wolski i Rafał Zieliński zachęcali parafian do włączenia się w jego promocję i organizację.  

 

21 kwietnia 2018 

Nieco później niż zwykle wspólnota chorwacka zebrała się dziś w  naszym kościele, gdzie sprawowano Mszę św. po chorwacku. 

 

20 kwietnia 2018 

Do biura parafialnego wpłynęło pismo Dyrektora Biura Zarządu Towarzystwa Przyjaciół KUL, ks. dra hab. Rafała Charzyńskiego, z podziękowaniem za naszą ofiarę w wysokości $800.00, którą przekazaliśmy po świętach Zmartwychwstania Pańskiego. 

 

Wieczorem w episkopalnym kościele St. Martin ks. proboszcz modlił się przed trumną Barbary Pierce Bush (1925-2018) byłej Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych. 

 

19 kwietnia 2018  

Ks. proboszcz wziął udział w kolejnym spotkaniu Polish-American Priests Association, Texas, które odbyło się w malowniczej miejscowości Bandera, TX. 

 

16 kwietnia 2018  

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, na masztach od strony ulicy Oak Tree Drive zawisły trzy polskie flagi. 

 

15-16 kwietnia 2018 

W tych dniach ks. proboszcz trzykrotnie nawiedził kościół  St. John Vianney, gdzie wystawiono relikwię serca św. Jana Vianney. 

 

15 kwietnia 2018  

Po miesięcznej przerwie, związanej ze specjalnym programem Wielkiego Postu i wakacji szkolnych (spring break), powróciliśmy do stałych punktów duszpasterstwa dzieci. Dziś odbyło się kazanie dla nich oraz katecheza dla dzieci, które już przyjęły Pierwszą Komunię św. Podczas katechezy wyjaśnialiśmy sobie termin z dzisiejszej modlitwy powszechnej: „znaki sakramentalne”.  

 

Na zakończenie Mszy św. zaśpiewaliśmy antyfonę Regina Caeli, gorąco prosząc Królową pokoju o wyproszenie błogosławieństwa pokoju dla umęczonej siedmioletnią wojną Syrii. 

 

14 kwietnia 2018  

Wieczorem odbyło się ognisko dla ministrantów i ich rodziców. Najwięcej opieki nad ogniem wnieśli Mateusz i Antoni Demkiewicze. Zwłaszcza ten ostatni, co chwilę przynosił nowe gałązki, żeby ogień był jak największy. Podczas rozmowy z rodzicami wymienialiśmy poglądy na temat obozu letniego dla ministrantów. 

 

10 kwietnia 2018 

W ósmą rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem w Memorial Wall zapalono biało czerwone świece a na tablicy informacyjnej wyświetlany był napis SMOLEŃSK 2010, R. I. P.

  

8 kwietnia 2018  

W przededniu 8. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiej, podczas uroczystej Mszy św. polecaliśmy Bogu jej ofiary. Modliliśmy się nie tylko za tych, którzy zginęli, ale także za ich rodziny, które doznały niebywałych cierpień z powodu rozpętanej wojny o pamięć smoleńską. Piąte wyzwanie modlitwy powszechnej brzmiało następująco: Przekonani o potędze Miłosierdzia Bożego, złóżmy na ołtarzu Chrystusa wszystkich, którzy przyczynili się do zakłamania prawdy o katastrofie pod Smoleńskiem: tych, którzy świadomie kłamali, zacierali ślady i dowody, brutalnie niszczyli dobre imię zmarłych ofiar, gnębili ich rodziny. Niech Boże Miłosierdzie i  przebaczenie dotrze także do ich serc. Homilia miała dwie części. Najpierw – w nawiązaniu do pierwszych  słów pierwszego czytania („Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich, którzy uwierzyli”. Dz. 4, 32) była refleksją nad jednością Kościoła, rozumianą potrójnie: jako jedność wyznawców Chrystusa, jedność z Kościołem uwielbionym i jedność z Kościołem oczyszczającym się, czego wyrazem jest nieustanna modlitwa Kościoła za zmarłych. W drugiej części homileta mówił o spotkaniach ze Zmartwychwstałym, których owocem zawsze jest dar pokoju. Po Mszy św. przeszliśmy pod Memorial Wall, gdzie znajdują się trzy tabliczki poświęcone Ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem. Jedna mówiąca o wszystkich Ofiarach oraz tabliczki poświęcone Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i ministrowi Pawłowi Wypychowi. Tutaj zaśpiewaliśmy hymn państwowy, Psalm 130. oraz hymn „Boże coś Polskę”. 

 

W Godzinie Miłosierdzia została odprawiona Msza św. dzisiejszej uroczystości Bożego Miłosierdzia. Wcześniej, bo od godz. 1:30 PM siedmiu księży służyło w konfesjonale. W tym czasie członkowie Heralds of the Gospel, prowadzili modlitwę różańcową oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. przybyło tak dużo ludzi, że nie było wolnego miejsca na obydwu naszych parkingach. Ludzie musieli parkować na trawie. Najbardziej przejmująca część modlitwy, którą jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem trwała 40 minut.

  

5 kwietnia 2018  

Późnym popołudniem ks. Michał Głowacki odleciał do Polski. Pierwszym jego przystankiem miał być Amsterdam, a potem Warszawa. 

 

3 kwietnia 2018  

Ks. proboszcz wraz z Gościem z Polski  odwiedzili San Antonio i Pannę Marię, gdzie podziwiali postępy w budowie Polish Heritage Center polishchurchhouston.com//galerie_fotografii/1695-Polish_Heritage_Center_Panna_Maria_TX.html

 

2 kwietnia 2018  

W 13. rocznicę śmierci św. Papieża Jana Pawła II, w kościele od rana wystawione były relikwie św. Papieża Jana Pawła II. Wieczorna Msza św. połączona była z Nieszporami Chrzcielnymi. Po komunii św. trzymając w rękach zapalone świece podeszliśmy do chrzcielnicy, gdzie zaśpiewaliśmy Magnificat. Następnie wszyscy przeszliśmy pod pomnik Papieża, gdzie zaśpiewaliśmy Barkę. 

 

31 marca 2018  

Trzy poranne spotkania połączone z poświęceniem pokarmów na świąteczny stół miały charakter spotkania  modlitewnego. Po uwielbieniu Najświętszego Sakramentu odmawialiśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w trzech różnych intencjach. O godz. 10:00 AM za osiemnastu zamordowanych w tym roku księży. O godz., 11:00 za chrześcijan w Ziemi Świętej. W samo południe za ludzi, którzy nie wykorzystali okazji do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. 

 

O godz. 9:00 PM rozpoczęła się Wigilia Paschalna. W asyście byli wszyscy  ministranci. Tony Wolski przygotował specjalne oświetlenie trasy procesji rezurekcyjnej. W homilii zastanawialiśmy się czym jest zmartwychwstanie? Czy to techniczna sztuczka, którą posłużył się Justin Timberlake śpiewając w Minneapolis podczas meczu Super Bowl? Podczas tego występu na chwilę „wskrzesił” znanego w Minnesocie artystę o pseudonimie Prince. Otóż nie. Zmartwychwstanie to nowe życie o nieprawdopodobnym pięknie, do którego dążymy przez ciągłe wznoszenie w górę naszych pragnień, dystansując się jednocześnie od przywiązań ziemskich. Wzorem takiego życia, na który powołał się homileta była św.  Franciszka Rzymianka, czy też św. Matka Teresa z Kalkuty. Do biuletynu dołączono wiersz czeskiego poety Vladimira Holana (1905-1980) o zmartwychwstaniu. W ten sposób księża wyrazili swoje świąteczne życzenia. 

 

30 marca 2018 

W jednym z hospicjów w Katy odbyło się pierwsze namaszczenie chorego olejem poświęconym w Wielki Wtorek. 

 

Księża udali się pod klinikę aborcyjną przy Gulf, gdzie odmówili modlitwę różańcową o zaprzestanie aborcji. Potem nawiedzili konkatedrę Sacred Heart. 

 

Wieczornej Liturgii Męki Pańskiej przewodniczył ks. Michał Głowacki. 

 

29 marca 2018 

Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczęła się od wręczenia krzyży nowym ministrantom. W homilii podkreślono praktyczny aspekt Eucharystii, na co zwrócił uwagę Jezus myjąc uczniom nogi. W obrzędzie mandatum wzięli udział chłopcy przygotowujący się do Pierwszej Komunii św.

 

27 marca 2018  

W podziękowaniu za wytrwałą służbę w sakramencie pojednania, na plebanię został zaproszony ks. Jan Kubisa, który został podjęty południowym posiłkiem. 

 

Po południu księżą udali się do konkatedry Sacred Heart, gdzie wzięli udział we Mszy św. Krzyżma, podczas której dokonuje się poświęcenia oleju chorych i oleju katechumenów, oraz konsekracji oleju krzyżma. 

 

25 marca 2018  

Niedziela Palmowa zgromadziła sporą liczbę ludzi. Procesja odbyła się w kościele i uczestniczyły w niej dzieci ze Szkoły im. Mikołaja Kopernika. Przed błogosławieństwem odmówiliśmy modlitwę w intencji ludzi młodych. Zapraszając do niej ks. proboszcz powiedział, że wcale nierzadko już młodzi ludzie przeżywają poważne trudności.  

 

24 marca 2018  

Ks. proboszcz wraz z naszym gościem z Polski odmówił modlitwę różańcową przed kliniką aborcyjną przy Gulf, gdzie w ostatnim dniu akcji 40 days for Life modlitewne czuwanie odbywała młodzież archidiecezji Galveston-Houston. polishchurchhouston.com//anons/galerie_fotografii/1673-Modlitwa_trwa.html

 

Po mrozach, jakie w styczniu nawiedziły Houston, dziś wycięto palmy rosnące w pobliżu kościoła. Straciliśmy ważny element naszego krajobrazu... Szkoda. polishchurchhouston.com//anons/galerie_fotografii/1672-Palmy_wyciete.html 

 

W drugim dniu rekolekcji, na początku Mszy odbyła się procesja z figurką Santa Maria la Antigua, która będzie towarzyszyła obchodom Niedzieli Palmowej, budując duchowy most między naszą wspólnotą a Panamą.

 

23 marca 2018  

Od godz. 6:00 PM dwóch księży słuchało spowiedzi. O godz. 7:00 PM śpiewem hymnu do Ducha Świętego rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Najpierw rozważaliśmy Mękę naszego Pana na Drodze Krzyżowej, a po niej odbyły się Gorzkie Żale z nauką rekolekcyjną. 

 

22 marca 2018


Dodano: 2018-01-11 | aktualizowano: 2018-08-15 20:54:54 | odsłon: 1537

wm

Projekt Krzysztof Adamski KOMPANIA TWCZA - Projektowanie stron internetowych