Version:
Dziś 22 stycznia 2018 r.

Kronika 2018

Pełny tekst kroniki znajduje się w załączniku i jest uzupełniany raz w miesiącu.

 

11 stycznia 2018

W kościele St. Rose of Lima odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie dekanalne. Oprócz 14 księży wziął w nim udział Ricardo Medina, który mówił na temat bazy danych  statystycznych, którymi dysponuje archidiecezja i które mogą być użyteczne w pracy duszpasterskiej.

 

7 stycznia 2018

240 osób wzięło udział w  opłatku parafialnym. W jego organizacji wzięła udział duża grupa parafian, którzy przygotowali aż 13 różnych dań. Proboszcz zaprosił do swojego stołu ministrantów, kandydatów na  ministrantów i ich rodziców. Po uroczystym posiłku w bibliotece parafialnej odbyło się jeszcze spotkanie z rodzicami, na którym przedstawiono plan rodzinnego spotkania w kwietniu, po świętach wielkanocnych. Zastanawiano się także  nad terminem obozu letniego dla ministrantów. Na koniec odbyło się mierzenie sutann dla pięciu kandydatów na ministrantów.

 

6-7 stycznia 2018

Zgodnie ze starą tradycją w uroczystość Objawienia Pańskiego miało miejsce uroczyste ogłoszenie daty Wielkanocy. W tym roku Wielkanoc będzie obchodzona 1 kwietnia. W kazaniu nawiązano do tego zwyczaju, który był jednym z elementów budowania jedności liturgicznej Kościoła.

 

3 stycznia 2018

Na plebanii odbyło się noworoczne spotkanie księży polskich z archidiecezji Galveston-Houston. Zwykle takie spotkania odbywały się w wigilię Bożego Narodzenia, ale ponieważ w tamtym roku wigilia wypadła w niedzielę, spotkanie zostało przeniesione na początek roku. Do naszego grona dołączył ks. Wojciech Adamczyk, sercanin z kościoła Our Lady of Guadelupe, w Houston.

 

2 stycznia 2018

Wieczorem zespół „Majeranki” został zaproszony przez proboszcza do restauracji „Bollo” na pizzę.

 

1 stycznia 2018

O Stworzycielu Duchu przyjdź, ten starożytny hymn zabrzmiał na początku pierwszej Mszy św. nowym Roku Pańskim 2018. Spoglądaliśmy w nieznaną przyszłość, prosząc Ducha Świętego o inspirację do podejmowania jak najlepszych kroków i decyzji. Na Mszy św. gościliśmy zespół „Majeranki”, który podbił już nasze serca.

 

Jak zwykle w pierwszym dniu  roku, zaraz po Mszy św. ks. proboszcz wyruszył do San Antonio na noworoczne spotkanie księży organizowane przez siostry serafitki.


Dodano: 2018-01-11 | aktualizowano: 2018-01-12 08:54:35 | odsłon: 72

wm

Projekt Krzysztof Adamski KOMPANIA TWCZA - Projektowanie stron internetowych