Version:
Dziś 17 grudnia 2018 r.

Kronika 2018

Pełny tekst kroniki znajduje się w załączniku i jest uzupełniany raz w miesiącu.

Pliki do pobrania

 

3 grudnia 2018  

Ks. David Angelino odprawił dziś w  naszym kościele Mszę Wszechczasów. Towarzyszyło mu dwóch ministrantów z kościoła Regina Coeli, gdzie taka Msza jest sprawowana codziennie. Podczas tej Mszy św. odbyła się konsekracja nowych członków Milicji Niepokalanej. 

 

2 grudnia 2018  

Słowa modlitwy „Przyjdź Królestwo Twoje” znowu nabrały nowego znaczenia. Kolejny adwent w naszym życiu. Niedzielną Mszę poprzedza śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu. Podczas Mszy poświęciliśmy i wręczyliśmy książeczki do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii oraz opłatki na wigilijny stół.  

 

1 grudnia 2018 

Ks. Łukasz Kluska, polski pallotyn pracujący na Kubie przesłał podziękowanie z Wyspy za ofiarę, jaką otrzymał z naszej parafii. Do podziękowania dołączyło małżeństwo Manolo, którzy w tym roku będą obchodzili 50. rocznicę małżeństwa.  

 

26 listopada 2018 

Gościliśmy dzisiaj dra hab. Skibińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego, który wygłosił wykład „Wyzwania niepodległości.  Z czym zmierzyła się Polska w roku 1918”. Z zaproszenia na wykład skorzystało blisko 70 osób! 

 

25 listopada 2018  

Kończymy dziś rok liturgiczny obchodząc uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej okazji figura Chrystusa Króla została ozdobiona złotym ornatem a na Krzyżu w głównym ołtarzu zawieszono złotą stułę. W kazaniu odniesiono się do problemu często powtarzanego kłamstwa, co doprowadziło do skazania Jezusa a dziś jest powodem cierpień wielu ludzi, całych społeczeństw i Kościoła. „Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo”, homileta  powtarzał z trwogą kilkakrotnie.  

 

W bibliotece parafialnej odbyło się spotkanie w sprawie organizacji festiwali w roku 2019. Ustalono następujące daty festiwali: 3-5 maja 2019 oraz 20-22 września 2019. Organizatorami pierwszego będą Damian Reichert i Rafał Zieliński. Wszystkie spotkania  w sprawie organizacji mają się odbywać w takim czasie, aby mógł w nich uczestniczyć proboszcz. 

 

21 listopada 2018  

Siostry Karmelitanki Bose z warszawskiej Woli przesłały kolejnego mejla z podziękowaniem za pomoc przekazaną dla nich z naszej parafii. 

 

16 listopada 2018 

Z okazji wspomnienia Matki Boskiej Ostrobramskiej, obok tabernakulum wystawiono dziś jej obraz. We Mszy św. wzięła udział jedna Polka i rodzina Wietnamska.  

 

12 listopada 2018  

Czerwony barszcz i krokiety z kapustą serwowano uczestnikom wykładu „For Our Freedom and Yours”, Pete’a Hetherington’a, który odbył  się na University of St. Thomas w Houston. Goście chętnie z tego poczęstunku korzystali, bo do Houston dotarła fala bardzo zimnego powietrza. Gospodarz wieczoru, prof. John Hittinger z John Paul II Forum podkreślił, że poczęstunek ma związek z polskim świętem narodowym, które było obchodzone wczoraj. 

 

11 listopada 2018 

Centralnym wydarzeniem naszych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, była Msza św. za Ojczyznę połączona z Te Deum. Używano złotego koloru szat liturgicznych. Po homilii, która była w istocie życzeniami dla Polski, klęcząc odmówiliśmy modlitwę za Ojczyznę, której autorem był św. Jan Paweł II, a którą wypowiedział na krakowskich Błoniach 10 czerwca 1987 roku. Zaraz po tej modlitwie zaśpiewaliśmy pierwszą i ostatnią zwrotkę hymnu Boże coś Polskę, która zawiera słowa: „Powstała z grobu na Twe władne słowo”. Kończąc eucharystyczną ofiarę podziękowaliśmy Bogu za odzyskanie Niepodległości śpiewając Te Deum. Po Mszy św. dzieci ze szkoły im. Mikołaja Kopernika przedstawiły okolicznościową akademię. Na zakończenie wszyscy przeszliśmy przed pomnik św. Papieża Jana Pawła II, gdzie zaśpiewaliśmy wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.  W naszej uroczystości wziął udział Konsul Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Houston, Pan Robert Rusiecki. Wielu parafian ubranych było w polskie stroje ludowe. Chętnie też przypinaliśmy biało-czerwone kotyliony przegotowane przez dzieci. 

 

10 listopada 2018  

Adam Dratwa, Damian Reichert, którzy wczoraj byli gospodarzami spotkania pofestiwalowego, dziś, z pomocą Krzysztofa Pioruna, przyozdobili cały nasz kampus dziesiątkami biało-czerwonych flag. Także dzieci podczas zajęć szkolnych wykonywały różne biało-czerwone dekoracje. Jesteśmy gotowi do świętowania... 

 

Wieczorem miało miejsce pierwsze jubileuszowe wydarzenie, czwarty wieczór pieśni patriotycznych, przygotowany przez Piotra Przybylskiego.  

 

9 listopada 2018 

W święto katedry na Lateranie została odprawiona Msza św. za organizatorów festiwalu „Dożynki”  oraz spotkanie. Niska temperatura spowodowała, że po raz pierwszy musieliśmy je przenieść do sali parafialnej. 

 

8 listopada 2018 

W samo południe na cmentarzu Forest Park przy Westheimer odbyło się spotkanie modlitewne za zmarłych. Odwiedziliśmy 3 groby, ale naszą modlitwą ogarnialiśmy wszystkich Polaków leżących na tym cmentarzu. 

 

3 listopada 2018  

Parafia gościła uczestników surprise party, które zorganizowano dla Mateusza Pollaka, obchodzącego wkrótce 30. rocznicę urodzin. 

 

Od kilku tygodni w   modlitwie powszechnej wypraszamy łaski dla zdradzonego Kościoła w Chinach. Po podpisaniu przez Watykan bardzo krytykowanego przez katolików w Chinach, w tym przez emerytowanego biskupa Hong Kongu, kard Józefa Zena, porozumienia z władzami komunistycznymi, prześladowania Kościoła wzmogły się. W ostatnim czasie zburzono tam dwa sanktuaria maryjne. W prowincji Sanxi sanktuarium Matki Bożej Siedmiu Boleści i w prowincji Guizhou, sanktuarium Matki Bożej Błogosławieństw.  

 

2 listopada 2018  

Bardzo owocne było dzisiejsze wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych: odprawiono trzy Msze św. oraz odmówiono aż trzy części różańca. Na zakończenie dnia przeszliśmy w procesji do The Houston Polonia Memorial na wspólną modlitwę za zmarłych.  

 

1 listopada 2018 

Uroczystość Wszystkich Świętych miała specjalną oprawę. Przed ołtarzem wystawiono relikwie, które są w posiadaniu kościoła. Po obydwu Mszach wierni podeszli i przez chwilę modlili się, prosząc o wstawiennictwo Wszystkich Świętych.  

 

26 października 2018 

Bardzo uroczyście zakończyliśmy nasze nabożeństwa różańcowe. Na prośbę uczestników, część dzisiejszego różańca była śpiewana. W okolicznościowym kazaniu przypomnieliśmy sobie jakie wizerunki Maryi towarzyszyły nam podczas tych nabożeństw: Matka Boża Miłosierdzia z Ostrej Bramy, Matka Boska Fatimska (podczas modlitwy różańcowej po angielsku), Matka Boska Łaskawa z Krzeszowa w diecezji legnickiej i wreszcie dzisiaj, Santa Maria La Antigua, Patronka Panamy. W dalszej części kazania przypomniano o chrystocentrycznym charakterze modlitwy różańcowej. 

 

22 października 2018 

Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Papieża Jana Pawła II w kościele wystawiono jego relikwie.  

 

Ks. proboszcz wziął udział w spotkaniu przedwyborczym, na którym Prezydent Donald J. Trump wspierał senatora Teda Cruza w wyścigu do senatu. Spotkanie odbyło się w Toyota Center i  zgromadziło nie mniej niż 16 tys.  osób. Wszystkich zgłoszeń na spotkanie było 100 tys. Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy prowadzonej przez pastora baptystę. W jej spontanicznej części pojawiła się prośba, by Bóg uchronił Teksas przed zbudowaniem  nim socjalizmu (sic!). Na sam koniec pastor posłużył się słowami modlitwy przypisywanej św. Franciszkowi z Asyżu: O Panie uczyń z nas narzędzia swojego pokoju. Wszyscy mówcy, włączając Prezydenta Donalda Trumpa, podkreślali sukcesy jego polityki: najniższy od dekad wskaźnik bezrobocia, obniżenie podatków, ograniczenie gorsetu przepisów utrudniających tworzenie miejsc pracy, wysoki poziom rozwoju gospodarczego, powrót przedsiębiorstw do działalności w USA.  

 

21 października 2018  

Niemal na  zakończenie miesiąca różańca świętego, grupa 23 dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. otrzymała różańce. Przy tej okazji miało miejsce specjalne kazanie do dzieci na temat różańca.  

 

20-21 października 2018  

W parafii odbyły się spotkania informacyjne na temat archidiecezjalnej kampanii Ignite. Our Faith, Our Mission, prowadzone przez Phila Toups’a. W niedzielę dołączyła do niego Benita Gonzales, z biura szkół katolickich archidiecezji. Spotkania cieszyły się zaskakująco niską frekwencją. W sobotę przyszła zaledwie jedna osoba, a na dwóch spotkaniach w niedzielę były 23 osoby! 

 

18 października 2018  

Zgodnie z naszą tradycją w święto św. Łukasza, Patrona służby zdrowia, podczas porannej Mszy św. został udzielony sakrament namaszczenia chorych.  

 

17 października 2018  

Siostry Karmelitanki Bose z warszawskiej Woli przesłały email z podziękowaniem za pomoc dla ich klasztoru.  

 

12-14 października 2018  

Kolejne „Dożynki”, czyli nasz jesienny festiwal. Po przeniesieniu go na październik raz jeszcze dopisała nam pogoda. Wszak niemal cały wrzesień był deszczowy. Jednak wyraźnie straciliśmy wielu gości. Z pewnością duży wpływ na to miał zakaz reklamy festiwalu na autostradach. Wśród nowości, którymi chcieliśmy zaskoczyć naszych gości był występ małej grupy nazwanej roboczo „Wawel babcie”. Dziękujemy Adamowi Dratwie i Damianowi Reichertowi za ich ciężką pracę przywódców, kierowników i ludzi od „nagłych poruczeń”. 

 

7 października 2018  

Po Mszy św. odbyło się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Choć obecność była dobrowolna, wzięło w nim udział większość rodziców.   

 

5 października 2018  

Rozpoczęliśmy październikowe nabożeństwa różańcowe. W tym roku ofiarujemy je w intencji Kościoła. 

 

30 września 2018

 Po wakacyjnej przerwie odbyło się spotkanie ministrantów. Rozpoczęliśmy je od wspomnień obozu dla  ministrantów, którego kontynuacji pragną wszyscy chłopcy. 

 

29 września 2018 

Wspólnota chorwacka miała dziś swoją Mszę św.  

 

28 września 2018 

Wieczorną Mszę św. zakończyliśmy gorącą modlitwą w intencji nowicjuszy chrystusowców, którzy jutro, w święto świętych Archaniołów, złożą pierwszą profesję zakonną. Królowo Towarzystwa Chrystusowego – módl się za nami! 

 

25 września 2018  

Na plebanii odbyło się trzecie spotkanie z Philipem Toups’em z Guidance in Giving, czyli firmy która prowadzi kampanię Ignite. Our Faith, Our Mission dla naszej archidiecezji.  

 

Z Lublina dotarła do nas miła wiadomość. Dziś na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, pracę doktorską obronił ks. Paweł Jasina, chrystusowiec,  który dwukrotnie  odwiedzał naszą wspólnotę (w 2013 i 2016). Na naszej stronie internetowej od razu pojawiły się gratulacje.  

 

23 września 2018 

Tydzień po  niedzieli katechetycznej dziś rozdawano rodzicom materiały do katechezy. Ogółem na  przygotowanie do Pierwszej Komunii zapisanych jest 23 dzieci.  

 

16 września 2018 

Nasza wspólnota obchodziła dzisiaj niedzielę katechetyczną. Najpierw odbyły się zapisy na kurs przygotowujący do bierzmowania a potem spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. W tym roku przygotowanie będzie miało charakter home schooling. W kościele natomiast będą się odbywały katechezy dla rodziców.  

 

14 września 2018

 Podczas wieczornej Mszy św. uczciliśmy Krzyż Chrystusa. Kazanie było poświęcone historii odnalezienia Krzyża Chrystusa przez cesarzową  Helenę. Ilustracją na zaproszeniu do wzięcia udziału we Mszy św. było zdjęcie wielkiego Krzyża w downtown Houston, który został usunięty, zgodnie z głoszoną wszędzie polityką tolerancji. My jednak głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą (por. 1 Kor 1, 23-24). 

 

10-14 września 2018 

W domu rekolekcyjnym kapucynów w Washington Township, MI, odbyły się doroczne rekolekcje chrystusowców, które prowadził ks. dr hab. Adam Rybicki, prof. KUL, z Katedry Duchowości Systematycznej i Praktycznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Rekolekcjonista bazował głównie na rekolekcjach, które wygłasza „do facetów”, jak kilkakrotnie podkreślił. 

 

9 września 2018  

Ostatnia niedziela, którą spędził w  naszej wspólnocie ks. Bogusław Burgat. Zaraz po zakończeniu Mszy św. i lunchu na plebanii, dzięki uprzejmości Rafała Zielińskiego, udał się na lotnisko im. George’a Busha, skąd odleciał do Poznania. 

 

8 września 2018  

W święto Narodzenia Matki Najświętszej szkoła im. Mikołaja Kopernika rozpoczęła nowy rok szkolny. Mszę św. na rozpoczęcie odprawił ks. Bogusław Burgat, Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego. Wziął także udział w spotkaniu z rodzicami. Podczas tego spotkania ks. proboszcz sporo uwagi poświęcił bezpieczeństwu dzieci i uczulał rodziców, by wszyscy przyczynili się do budowania standardów najwyższej jakości dotyczących bezpieczeństwa.  

 

5 września 2018  

Ksiądz Wikariusz Generalny odbył podróż do San Antonio. Odwiedził m. in. katedrę św. Franciszka, misję San José i Concepción. W drodze powrotnej do Houston zatrzymał się w Panna Maria, TX,  gdzie rozmawiał z miejscowym proboszczem ks. Wiesławem Iwańcem. Na zakończenie odwiedził ks. Stanisława Fiuka w Gonzales, TX. Ks. Stanisław pomagał nam w zorganizowaniu podróży misyjnej na Kubę.  

 

4 września 2018  

Ksiądz proboszcz zaprosił polskich księży z Houston na lunch w księdzem Wikariuszem Generalnym. W spotkaniu wzięli udział ks. Juan Kubisa i ks. Ryszard Kulma. 

 

31 sierpnia 2018  

W drodze powrotnej do Houston ks. Wikariusz Generalny wraz z księdzem proboszczem zatrzymali się w stolicy Meksyku i odwiedzili sanktuarium Matki Boskiej w Guadelupe. W samo południe sprawowali Mszę św. a potem pod figurą Chrystusa Króla modlili się w  intencji Towarzystwa Chrystusowego. 

 

27 sierpnia 2018 

Wcześnie rano, ks. Wikariusz Generalny razem z ks. proboszczem udali się w podróż misyjną na Kubę. Z Houston odlecieli najpierw do stolicy Meksyku a stąd do Hawany. Na lotnisku w Hawanie odebrała ich siostra Henryka, salezjanka, która pracuje na Kubie od 25 laty. Księża przekazali około 100 funtów darów oraz $910.00. 

 

26 sierpnia 2018  

W uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej dokonaliśmy poświęcenia The Houston Polonia Memorial. Najpierw, o godz. 9:00 AM została odprawiona Msza św. za sierżanta Michael’a Ollisa, który 28 sierpnia 2013, podczas ataku rebeliantów na bazę w Ghazni, w Afganistanie, widząc rannego polskiego żołnierza, osłonił go własnym ciałem, ponosząc śmierć na miejscu. Michael Ollis jest jedną z osób upamiętnionych na The Houston Polonia Memorial. Natomiast o godz. 11:00 AM zebraliśmy się przed The Houston Polonia Memorial, gdzie Wikariusz Generalny dokonał jego poświęcenia. Po Mszy św. odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. 

 

24 sierpnia 2018 

Kolejny gość przybył  do naszej wspólnoty, jest nim ks. Bogusław Burgat, Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego. Będzie przewodniczył uroczystości poświęcenia The Houston Polonia Memorial. Na lotnisku im. George’a Busha przywitał go ks. proboszcz. 

 

21 sierpnia 2018 

Pracownicy firmy Guidance in Giving odbyli pierwsze spotkanie z proboszczem na temat przygotowywanej akcji Ignite. Our Faith, Our Mission. Ma ona na celu zebranie $150,000,000.00 przeznaczonych na sześć różnych celów. Naszej parafii wyznaczono kwotę $165,558.00 z czego na potrzeby parafii może być przeznaczone $54,634.00. 

 

15 sierpnia 2018  

W samą uroczystość Wniebowzięcia frekwencja wyglądała lepiej niż wczoraj. Na porannej Mszy było 60 osób a na wieczornej 80. Kazanie było próbą przeciwstawienia się mocno propagowanej w Polsce myśli, że pamięć o zmarłych jest czymś niestosownym. Niekiedy próbuje się utożsamiać ludzi modlących się za zmarłych do faszystów (sic!). Podczas gdy Kościół od początku nie unikał tematu śmierci, a cmentarze czy katakumby były pierwszymi miejscami spotkań i sprawowania Eucharystii. Także dzisiejsza uroczystość Wniebowzięcia Maryi jest przecież  zaproszeniem do refleksji na końcem (śmiercią?) Jej życia.  

 

14 sierpnia 2018  

Po południu naszą wspólnotę i Houston opuścił ks. Bogusław Migut z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Raz Jeszce pozostawił w Houston bardzo dobre wspomnienie, przede wszystkim dotyczące jego homilii, dobrze przygotowanych i przemyślanych. Dziękujemy! 

 

Szesnaście osób wzięło udział we Mszy św. wigilijnej uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Cześć Maryi, cześć i chwała! 

 

1 sierpnia 2018  

Ks. proboszcz oddał cześć Powstańcom Warszawskim, uczestnicząc w uroczystości Godziny „W” w rodzinnym Lubinie, na Dolnym Śląsku, gdzie przebywa podczas wakacyjnego wypoczynku. 

 

29 lipca 2018  

W dzisiejszej Mszy św. udział wzięli wysocy przedstawiciele Prokuratury Krajowej, a mianowicie: Pierwszy Zastępca Prokuratora Generalnego, Bogdan Święczkowski, Zastępca Prokuratora Generalnego, Marek Pasionek oraz Radca Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Waszyngtonie, Paweł Gębski. Po Mszy św. odbyło się spotkanie z naszymi Gośćmi. 

 

21-22 lipca 2018 

Zgodnie z naszym zwyczajem w niedzielę poprzedzającą wspomnienie św. Krzysztofa, święciliśmy pojazdy, w których spędza się wiele godzin dziennie.  

 

12 lipca 2018 

Wyjątkowo dwunastego dnia lipca odmówiliśmy różaniec fatimski, gdyż jutro (13 lipca) w  naszym kościele nie ma Mszy św. Modlitwa o pokój na świecie i nawrócenie Rosji zjednoczyła nas z wieloma czcicielami Matki Boskiej Fatimskiej na całym świecie. 

 

11 lipca 2018  

Z Białego Domu dotarło do nas pismo podpisane przez Prezydenta Donalda Trumpa, z podziękowaniem za życzenia świąteczne wysłane wiele miesięcy temu. W krótkim piśmie Prezydent Trump podkreśla, że zarówno on jak mi jego żona Melania, byli serdecznie poruszeni wsparciem, jakie im okazaliśmy. 

 

Do naszej wspólnoty przybył ks. Bogusław Migut z Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie, który spędzi u nas kilka tygodni. Na lotnisku im. George’a Busha przywitał go proboszcz. W hali przylotów ks. proboszcz spotkał Krystynę Aponiuk, która także odbierała gościa z Polski. 

 

3 lipca 2018 

W bibliotece parafialnej odbyło się kolokwium kończące wewnętrzną kontrolę (internal audit), jaką przeprowadzili pracownicy archidiecezji. 

 

1 lipca 2018  

Niedzielna Msza św. rozpoczęła się od pieśni O Krwi Najdroższa. Nawiązaliśmy w ten sposób do miesiąca lipca, który jest  poświęcony kultowi Krwi Chrystusa. W biuletynie pojawiła się zachęta do odmawiania litanii wielbiącej Krew naszego Zbawiciela. Podczas modlitwy powszechnej modliliśmy się m. in. za  polską Targowicę, która nieustannie zabiega w instytucjach europejskich o ukaranie Polski, aby krew polskich męczenników, obmyła ich serca z grzechu zdrady własnej Ojczyzny, która jest naszą ziemską Matką.  

 

30 czerwca 2018 

Wieczorem świętowaliśmy 50. lecie kapłaństwa ks. Klemensa Deji, salezjanina, brata naszego parafianina, Józefa Deji. Mszę św. rozpoczęliśmy od śpiewu hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, z zakończyliśmy dziękczynnym Te Deum. Dla upamiętnienia wspólnej modlitwy zrobiliśmy kilka zdjęć.  

 

29 czerwca 2018 

Z okazji uroczystości  śś. Piotra i Pawła, rano  została odprawiona Msza św., choć w okresie wakacji nie ma Mszy św. w piątki. Na tablicy świetlnej umieszczono zdjęcie obrazu śś Piotra i Pawła z kościoła przy pustelni w Annaya (Liban), w której żył i umarł św. Szarbel.  

 

25 czerwca 2018  

Po południu zakończyła się wizyta brata Marcina Buntowa, franciszkanina.  Na lotnisku im. George’a Busha pożegnał go ks. proboszcz, ucząc się przy okazji o możliwości nadania bagażu ręcznego, podczas procesu check-in. Brat Marcin zostawił nam na pamiątkę różaniec z relikwiami drugiej kategorii (fragmenty habitów) polskich męczenników z Peru: bł. Michała  Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. 

  

20 czerwca 2018 

Ks.  proboszcz spotkał się z Jego Świątobliwością Moranem Mor Bechar’ą Boutros’em al-Rahi, Maronickim Patriarchą Antiochii i kardynałem świętego Kościoła Rzymskiego, głową Kościoła Maronickiego w Libanie.  Pierwszym pytaniem, jakie Patriarcha zadał księdzu przybyszowi było, czy nie jest głodny? Po chwili rozmowy polecił swoim współpracownikom pokazać przybyszowi jego siedzibę.  

 

17 czerwca 2018 

W obchodzony dziś w Stanach Zjednoczonych Dzień Ojca, w naszym kościele zostały odprawione dwie Msze św. za ojców. Naszej modlitwie poleciliśmy Bogu 41 zmarłych ojców i 48 żyjących. Święty Józefie – módl się za nimi! 

 

14 czerwca 2018  

Pracownicy archidiecezji przeprowadzili dziś wieczorem szkolenie dla członków nowej rady finansowej parafii. Jej członkami są: Maryann Ciaston, Joanna Marzec, Dominik Rudnicki i Marek Wach. 

 

13 czerwca 2018 

Po Mszy św. odbyła się fatimska modlitwa różańcowa. Tym razem była prowadzona po łacinie.

 

10 czerwca 2018  

Niedzielna Msza św. zakończyła się franciszkańską  modlitwą o pokój, którą ofiarowaliśmy w intencji spotkania przywódców USA i Korei Północnej, które ma się odbyć w najbliższy wtorek, 12 czerwca  w Singapurze. 

 

8 czerwca 2018  

Dzień rozpoczęliśmy od skoków do wody w Jacob’s Well. Woda tutaj ma zaledwie 69o F więc potrzebny był okres adaptacyjny. Po dwóch godzinach (tylko tyle można przebywać na terenie Jacob’s Well) pojechaliśmy do New Braunfels nad rzekę Comal. Trudno było zapakować chłopców do samochodów, gdyż chcieli przedłużyć w nieskończoność czas zabawy w wodzie. Do Houston dotarliśmy około 10:00 PM. Wróciliśmy cali i szczęśliwi. 

 

7 czerwca 2018  

Rano wyruszyliśmy do Hamilton Pool, gdzie bawiliśmy się przez trzy godziny. Potem pojechaliśmy do hotelu nad jeziorem Canyon. Jeszcze przed snem przez godzinę chłopcy pływali w  basenie. 

 

6 czerwca 2018  

Środa była zarezerwowana na poznanie Houston  oraz przygotowanie ogniska, na które zaprosiliśmy rodziców i znajomych. Niemało zaskoczył nas brat Marcin, który ubawił wszystkich wesołym tańcem. 

 

5 czerwca 2018   

Dzisiaj ministranci odwiedzili Galveston. Przez dwie godziny korzystali z plaży, po czym pospacerowali po Galveston, a w drodze do Houston zatrzymali się Kemah. Tutaj uczestniczyli w rejsie bardzo szybkiej łodzi. 

 

4 czerwca 2018  

Od rana na naszym kampusie pojawiali się ministranci, którzy rozpoczęli letni obóz. W pierwszym dniu uczestniczyli w przygotowaniu obiadu oraz skorzystali gościnności państwa Króżelów, w których domu bawili się na basenie. 

 

3 czerwca 2018  

Oby tylko Chrystus był głoszony  (por. Dz. 20, 24), te słowa hasła Towarzystwa Chrystusowego były myślą przewodnią dzisiejszej homilii i procesji z Najświętszym Sakramentem, wokół kościoła. Procesji przewodniczył br. Marcin Buntow, z Krakowa.  

 

Wieczorem księża wzięli udział w koncercie  A Caribbean Mass, zorganizowanym przez International Voices Houston.


Dodano: 2018-01-11 | aktualizowano: 2018-12-04 16:47:00 | odsłon: 2228

wm

Projekt Krzysztof Adamski KOMPANIA TWCZA - Projektowanie stron internetowych