Version:
Dziś 21 lutego 2019 r.

Pliki do pobrania

 

2 lutego 2019 

W święto Ofiarowania Pańskiego kościół był wypełniony  niemal po brzegi. Mszę św. rozpoczęliśmy od poświęcenia świec i procesji, podczas której śpiewaliśmy pieśń Starca Symeona. W krótkiej homilii podkreślono, że ofiarowanie Jezusa w świątyni Jerozolimskiej oznacza, że każdy z nas potrzebuje świątyni, która powinna być naszym drugim domem.  

Po Mszy św. zespół „Wawel” gościł swoich sympatyków na ognisku. Mimo niewielkiego deszczu spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze.  

1 lutego 2019 

Po zakończeniu okresu odwiedzin kolędowych powróciliśmy do normalnego planu tygodnia, w tym do odprawiania wieczornych Mszy św. po polsku w piątki. Pierwsza z nich została odprawiona za rodziny, które w tym roku przyjęły kolędę. Po Mszy św. odbyła się kolęda na plebanii, na którą zaproszono kilka rodzin. 

31 stycznia 2019 

W domu Artura i Magdaleny Dunalów odbyła się ostatnia wizyta duszpasterska (kolęda). Msza św. za wszystkie odwiedzone rodziny zostanie odprawiona 1 lutego. 

27 stycznia 2019 

Odbyło się kolejne posiedzenie rady finansowej parafii. 

22 stycznia 2019

W kolejną, ponurą rocznicę zalegalizowania aborcji w Stanach Zjednoczonych, Msza św.  została odprawiona w kolorze fioletowym.  Przed południem ks. proboszcz dołączył do ludzi modlących się o zaprzestanie aborcji, przed kliniką aborcyjną przy Gulf.  

19 stycznia 2019 

Wieczorem została odprawiona Msza św. żałobna, połączona z nieszporami w intencji ks. Wojciech Baryskiego, który był pierwszym proboszczem naszej wspólnoty (1982-1989). 

 

18 stycznia 2019  

Ks. Pablo Borgio z watykańskiego Sekretariatu Stanu przysłał nam liścik z podziękowaniem  za życzenia dla Papieża Seniora Benedykta XVI. 

 

16 stycznia 2019  

Grupa seniorów z kościoła St. Vincent de Paul odwiedziła nasz kościół. Oprócz informacji na temat naszej Patronki, konieczne były wyjaśnienia dlaczego zachowaliśmy świąteczną dekorację, gdyż taki zwyczaj nie jest znany w Stanach Zjednoczonych. 

 

13 stycznia 2019 

Dzieci ze Szkoły im. Mikołaja Kopernika przedstawiły dziś jasełka, które jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

 

8 stycznia 2019 

Ks. proboszcz wziął udział w świątecznym spotkaniu chrystusowców z zachodniej części Stanów Zjednoczonych, które odbyło się w kościele Our Lady of Las Vegas, w Las Vegas, NV. W spotkaniu wzięło udział 18 księży.

 

6 stycznia 2019

Jak zwykle w uroczystość Objawienia Pańskiego, po Ewangelii odbyło się uroczyste ogłoszenie daty Wielkanocy. W tym roku Zmartwychwstanie Pańskie będzie obchodzone 21 kwietnia. W polskim Mszale wciąż nie ma tekstu tej proklamacji. Pojawi się ono po wprowadzeniu polskiej edycji trzeciego wydania Mszału Rzymskiego (2002).  

Po Mszy św. odbyło się nasze świąteczne spotkanie, czyli opłatek. W tym roku gościliśmy jeszcze więcej ludzi niż przed rokiem. Choć przygotowano 250 miejsc, w ostatniej chwili trzeba było dodać jeszcze kilka stołów.  

 

3 stycznia 2019  

W domu Towarzystwa Chrystusowego w Puszczykowie zmarł ks. Wojciech Baryski, pierwszy proboszcz naszego kościoła. Niezwłocznie po otrzymaniu tej wiadomości, na drzwiach kościoła i wewnątrz umieszczono klepsydry. Żałobna Msza św. za Zmarłego zostanie odprawiona 19 stycznia. Ks. Wojciech Baryski urodził się 2 kwietnia 1939 roku, święcenia kapłańskie przyjął 5 czerwca 1965 z rąk abpa Antoniego Baraniaka, metropolity poznańskiego. Pracę duszpasterską w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie prowadził w latach 1982-2018. W latach 1982-1989 był pierwszym proboszczem naszej wspólnoty.

1 stycznia 2019 

Zgromadzeni  na pierwszej Mszy św. w nowym roku 2019, rozpoczęliśmy ją od śpiewu hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź,prosząc, by Jego dary towarzyszyły nam przez cały nowy rok. Podczas kazania zastanawialiśmy się dlaczego liturgia „pomija” fakt obrzezania Jezusa w ósmym dniu po Narodzeniu, a zamiast tego na zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego ukazuje nam Maryję jako Bożą Rodzicielkę?


 

 


Dodano: 2019-01-13 | aktualizowano: 2019-02-06 23:39:17 | odsłon: 222

wm

Projekt Krzysztof Adamski KOMPANIA TWCZA - Projektowanie stron internetowych